antresola z drewnianymi schodami
04
kwi

Antresola – nowoczesne i praktyczne rozwiązanie 

Antresola może być dobrym rozwiązaniem, umożliwiającym wykorzystanie wysokości pomieszczenia i zapewniającym odpowiednią ilość miejsca do zamieszkania. Dodatkowo, może służyć jako strefa wypoczynkowa, miejsce do spania lub pracy, domowa biblioteka albo kącik do zabawy albo schowek do przechowywania. Pozwoli na uzyskanie dodatkowej przestrzeni i tym samym zaoszczędzenie miejsca na dolnym poziomie. 

Antresola to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych i praktycznych rozwiązań do swojego mieszkania. Idealnie sprawdzi się w industrialnych wnętrzach, ale także w innych wysokich pomieszczeniach, a nawet w niewielkich mieszkaniach, gdzie pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń. 

W naszym poradniku znajdziesz wiele cennych wskazówek, jak stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze z antresolą. 

miejsce do spania na antresoli

Antresola – najważniejsze cechy 

Podczas aranżacji antresoli, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów: 

Balustrada zapewni bezpieczeństwo, a przy okazji może być ciekawym elementem aranżacji. Najwięcej możliwości daje drewno, ale można również wykorzystać inne materiały, takie jak metal, sznury bawełniane czy plecionki. 

Wejście na antresolę zwykle przyjmuje formę schodków lub drabinki. Ważne jest, aby zapewnić wygodne wejście i schodzenie, a w przypadku antresoli służącej do przechowywania przedmiotów, należy wybrać takie wejście, które umożliwi wnoszenie rzeczy na górę. 

Oświetlenie na antresoli może być za ciemno, dlatego ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Dobrze jest wybrać lampy, które nie zajmują dużo miejsca, takie jak listwy LED czy kinkiety. 

Rośliny doniczkowe jeśli chcemy dodać trochę życia do przestrzeni, warto postawić na kwiaty. Dobrze sprawdzą się te, które lubią cień. 

Gniazdka ważne jest, aby podczas tworzenia antresoli sprawdzić, czy na górze będzie dostępne gniazdko, aby uniknąć problemów z podłączaniem urządzeń elektrycznych. 

antresola w wysokim pomieszczeniu

Antresola – idealne miejsce do spania 

Antresola może być świetnym miejscem do spania, szczególnie jeśli mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Dzięki niej można stworzyć osobną przestrzeń relaksu, a także wykorzystać miejsce na przechowywanie małych rzeczy, bez wpływu na funkcjonalność głównego pomieszczenia. Antresola to świetne rozwiązanie do wykorzystania przestrzeni w sypialni, ponieważ pozwala na stworzenie dodatkowej strefy. Możemy umieścić na niej nie tylko miejsce do spania, co jest szczególnie przydatne w małych sypialniach – ale również elementy sypialni, które nie zmieszczą się w głównym pomieszczeniu, np. szafki z szufladami lub książki. 

Antresola – kącik do zabawy 

Antresola może być idealnym miejscem do zabawy dla dzieci, szczególnie w mniejszych mieszkaniach, gdzie brakuje przestrzeni na tradycyjne pokoje zabaw. Projektując antresolę dla dzieci, warto pamiętać o bezpieczeństwie i wyposażyć ją w odpowiednie zabezpieczenia, takie jak siatki zabezpieczające, barierki lub drabinki. Dodatkowo, możemy zdecydować się na umieszczenie większych elementów, np. zjeżdżalni czy huśtawki.  

nowoczesne wnętrze z antresolą

Zharmonizuj swoje wnętrze 

Warto skorzystać z usług projektantów wnętrz FengshuiHome, aby poprawić nie tylko estetykę swojego mieszkania, ale również swoje samopoczucie i jakość życia. Skontaktuj się z nami już dziś i zacznij cieszyć się harmonią w swoim domu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się antresola?

Wysokość pomieszczenia to kluczowy czynnik, który decyduje o możliwości zastosowania antresoli. Jest ona także doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających niewielkie mieszkania, gdyż pozwala na zaoszczędzenie cennej przestrzeni. Można zastosować ją jako dodatkowe półpiętro w pokoju dziennym lub w salonie, gdzie może służyć jako strefa wypoczynkowa lub miejsce do pracy. Znajduje ona zastosowanie również w sypialni jako dodatkowe miejsca do spania. 

O czym warto pamiętać przy aranżacji antresoli?

Najważniejszymi elementami antresoli są schody lub drabinka prowadzące na piętro oraz barierka zabezpieczająca przed upadkiem. Antresole mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal lub szkło, w zależności od stylu i preferencji. Bardzo istotne jest oświetlenie i podłączenie źródeł prądu. 

Co można umieścić na antresoli?

Antresola może być wykorzystana na wiele sposobów. Można na niej umieścić strefę wypoczynkową, na przykład kanapę i stolik kawowy. Może także pełnić funkcję sypialni z łóżkiem i komodą. Sprawdzi się także jako przestrzeń biurowa lub biblioteczka z biurkiem czy regałami na książki. Antresola może być idealnym miejscem do przechowywania rzeczy, a w przypadku dzieci, może stać się kącikiem do zabawy.