duża przystrojona choinka
21
lis

Klimat świąt

Niezwykła atmosfera nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia budzi w nas pragnienie udekorowania domu i stworzenia w nim magicznego i wyjątkowego klimatu. Pomimo różnic w naszym podejściu do świętowania tego okresu, jedno jest pewne – nikt do końca nie jest w stanie oprzeć się urokowi Bożego Narodzenia. Aby jeszcze bardziej cieszyć się wyjątkowością nadchodzących świąt, warto zainwestować w stworzenie bożonarodzeniowego klimatu w domu. Istnieje wiele sposobów, aby w atrakcyjny i jednocześnie ekonomiczny sposób ozdobić dom, tworząc w nim atmosferę pełną magii.

Uroki dekoracji stojących

Okres bożonarodzeniowy kojarzy się nam przede wszystkim z dekoracjami stojącymi – dzięki nim nasz dom staje się miejscem przepełnionym niezwykłą atmosferą, stworzona przez drewniane figurki i szklane, połyskujące ozdoby. Ostatnio szczególnie modne stały się motywy zwierząt leśnych, reniferów czy jeleni, jak również niezastąpione krasnale w przeróżnych formach. Szyte wersje krasnali, umieszczone na komodzie, półce czy parapecie, stanowią nieodłączny element bożonarodzeniowej atmosfery. Nie możemy również zapominać o urokliwych skrzatach, które w większej ilości tworzą urocze, dekoracyjne rodziny. Pamiętajmy jednak o dopasowaniu dekoracji do stylu naszego wnętrza. W przypadku salonu urządzonego w stylu skandynawskim warto postawić na naturalne, drewniane ozdoby z wykorzystaniem świerkowych gałązek. Dla nowoczesnych salonów w stylu glamour najlepszym wyborem będą eleganckie ozdoby w srebrze lub złocie. Dopasowanie dekoracji do charakteru pomieszczenia wprowadzi harmonię i spójność w aranżacji wnętrza.

Świąteczne tekstylia

Kolejnym istotnym elementem dekoracyjnym w okresie świąt Bożego Narodzenia są tekstylia. Odpowiednio dobrane, świąteczne dodatki nie tylko ozdabiają wnętrze, ale stanowią również istotny składnik tworzenia w nim magicznej atmosfery. Obrusy, serwetki, koce oraz poduszki dekoracyjne nadają wnętrzom ciepło i świąteczny klimat, sprawiając, że mieszkanie staje się pełne świątecznej magii. 

W sypialni podczas świąt nie może zabraknąć świątecznych kompletów pościeli, a w kuchni świetnie sprawdzą się ściereczki z motywem świątecznym. Dziecięce pokoje można udekorować pościelą, kocami i poduszkami o różnych kształtach. Co więcej, skarpetki zawieszone nad łóżkiem lub na kominku stanowią uroczy element dekoracyjny, wprowadzając świąteczny nastrój do pomieszczenia.

Świąteczne oświetlenie

Święta kojarzą nam się z wyjątkową magią i niepowtarzalnym klimatem, który możemy poczuć tylko raz w roku. Ważnym elementem kreującym magiczną atmosferę jest odpowiednie oświetlenie – dobrze doświetlone wnętrze nabiera wieczorem zupełnie nowego wyglądu. Do tego celu idealnie nadają się klasyczne lampy stojące z tłumiącym światło kloszem. W okresie świątecznym warto także skorzystać ze sznurów świetlnych, które można powiesić na ścianie, pod półkami czy w okolicach sufitu, dodając wnętrzom świątecznego blasku. Doskonałym uzupełnieniem świątecznej aranżacji stanowią także:

  • podświetlane gwiazdy,
  • sznury świetlne,
  • lampiony,
  • latarnie.

Zarówno naturalne, jak i sztuczne girlandy świetlne dodają pomieszczeniom wyjątkowego uroku. Niezastąpione są również świeczniki, które podkreślają świąteczny klimat – stworzą przytulną atmosferę na wigilijnym stole i oświetlą świąteczną aranżację z ukrycia, nadając wnętrzom wyjątkowy charakter.

drewniana podłoga

Niezwykłe zapachy

Okres świąteczny nierozerwalnie wiąże się z niezapomnianymi zapachami, które potrafią pobudzić nasze zmysły i wprowadzić nas w wyjątkowy nastrój. Przed samymi świętami warto skorzystać z magicznych aromatów piernika, świeżego świerku czy cynamonu, które możemy wprowadzić do naszego domu za pomocą świec lub kominków zapachowych. To nie tylko sposób na stworzenie przyjemnej atmosfery, ale także na ożywienie wspomnień związanych z zimowym czasem i świętami. Aromatyczne świeczki i kominki zapachowe doskonale przenoszą nas do magicznego świątecznego świata, tworząc wyjątkowy klimat i sprawiając, że święta stają się jeszcze bardziej magiczne i pachnące.

Rodzinna twórczość

Nie można zapomnieć o własnoręcznie wykonanych dekoracjach świątecznych. Takie unikatowe ozdoby są nie tylko wyjątkowe – maja również wartość sentymentalną. Dziecięce ozdoby, takie jak łańcuchy z wycinanek czy ręcznie robione bombki, przywołują po latach niezapomniane wspomnienia. Wspólne stworzone ozdoby nie tylko udekorują nasz dom – ich wykonanie będzie także okazją do wspólnego spędzenia czasu, co stanowi istotny element rodzinnej atmosfery podczas Bożego Narodzenia.

dywan na podłodze

Twoje wnętrze, nasza wizja!

Odkryj magię świątecznej aranżacji z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz! Nasz projektant z zespołu FengshuiHome oferuje kompleksowe usługi projektowania wnętrz, tworząc bożonarodzeniową atmosferę dostosowaną do Twojego stylu. Zaufaj naszemu ekspertowi i uczyń swoje wnętrze wyjątkowym podczas świąt! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Co stanowi istotny składnik tworzenia świątecznej atmosfery z użyciem tekstyliów?

Niezbędne w kreowaniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery we wnętrzu są obrusy, serwetki, koce oraz poduszki dekoracyjne.

Dlaczego oświetlenie odgrywa istotną rolę w stworzeniu magicznego klimatu świąt?

Ponieważ odpowiednio dobrane oświetlenie powoduje, że wieczorem pomieszczenie nabiera zupełnie nowego wyglądu, nadając mu świątecznego blasku.

W jaki sposób świece, świeczki i żywy płomień wpływają na atmosferę świąt?

Żywy płomień dodaje wnętrzu niezwykłego uroku, tworząc przytulną aurę – świece są również nieodłącznym elementem tworzenia magicznego klimatu.

Czy istnieją trendy świątecznych iluminacji?

Tak, obecnie modne są podświetlane gwiazdy, sznury świetlne, lampiony, latarnie oraz tradycyjne świeczniki.