projektanci wybierają próbki tkanin
11
sty

Aranżacja mieszkania przez wielu uważana jest za najprzyjemniejszy etap remontu lub budowy. W praktyce okazuje się, że wybór materiałów i poszczególnych elementów wyposażenia przysparza wielu nerwów i nieprzespanych nocy. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z usługi architekta wnętrz. Sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą współpraca z projektantem.  

rojektant wnętrz przy pracy

Potencjał lokalu  

Urządzając swoje mieszkanie, nie zawsze zwracamy uwagę na aspekty takie jak układ pomieszczeń, nasłonecznienie czy liczba gniazdek elektrycznych. Dobry projektant spostrzeże mocne i słabe strony lokalu. Często okazuje się, że po konsultacji z fachowcem, nawet najbardziej nieustawna przestrzeń może być funkcjonalna i przyjemna dla oka. 

 Konsultacje 

Możemy być zaskoczeni niektórymi pytaniami zadawanymi przez projektanta, ponieważ nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że mieszkanie powinno być urządzone tak, by ułatwiać nam codzienne czynności. Dlatego bez skrępowania musimy opowiedzieć o trybie i miejscu pracy, jak często miewamy gości, w którym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, mamy lub planujemy dzieci, podobnie ze zwierzętami. Profesjonalny architekt wnętrz przeanalizuje nasz styl życia, upodobania, oczekiwania i potrzeby, by stworzyć kompleksowy projekt. 

Oszczędność materiałów i kosztów  

Jeśli pozostawimy zakup materiałów wykonawcy, na przykład glazurnikowi lub tynkarzowi, musimy się liczyć z dużym zapasem zakupionego materiału, który nie tylko będzie generował koszty, ale miejsce w piwnicy. Projektant wnętrz pomoże nam wybrać odpowiednie surowce i znaleźć je po najniższej możliwej cenie. Przeliczy dokładnie niezbędne płytki lub panele, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych nadwyżek. 

 Zatrudniony przez nas fachowiec dokona wyceny i specyfikacji materiałów, sporządzi dokumentację techniczną dla wykonawcy oraz zaproponuje meble dopasowane do ulubionego przez nas stylu, cały czas pamiętając o określonym przez nas budżecie.  

Fakty i mity o projektantach wnętrz  

Wielu osobom wciąż wydaje się, że zatrudnienie architekta wnętrz to przywilej tylko najbogatszych, a wynajęty fachowiec będzie używał tylko materiałów z najwyższej półki cenowej. Oczywiście, że usługa architekta kosztuje tak jak usługa tynkarza, malarza, glazurnika, ale warto zaznaczyć, że na początku współpracy jasno określamy budżet i przedstawiamy go projektantowi, dlatego mitem jest, że ta usługa będzie kosztować więcej, niż sobie założymy. Profesjonalny architekt wnętrz wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów i proponuje tylko takie rozwiązania, które są dopasowane do naszych możliwości finansowych.  

Oszczędność czasu 

Architekci wnętrz są na bieżąco nie tylko z trendami panującymi w branży aranżacyjnej, posiadają niebywałą wiedzę o surowcach, materiałach, tekstyliach oraz wadach i zaletach zastosowania konkretnych rozwiązań. Korzystając z usługi projektanta, unikniemy błędów aranżacyjnych takich jak przesuwanie instalacji w kolejnych remontach, rozbiórka ściany lub brak gniazdek dla sprzętów.  

Dzięki przygotowaniu projektu przez specjalistę unikniemy biegania po kilku sklepach budowlanych i meblowych. Wiele firm rekomenduje sprawdzonych wykonawców, dzięki czemu nie musimy się martwić o fachową ekipę remontową. 

mężczyzna wybiera w sklepie budowlanym

Spokój i wygoda 

Dzięki projektantowi unikamy niepotrzebnego chaosu związanego z kontaktami z poszczególnymi sklepami, ponieważ to on czuwa nad organizacją zamówień i efektywnie planuje cały proces. Wszystkie wymienione aspekty mają wspólny mianownik, jakim jest brak stresu związanego z remontem i wykończeniem mieszkania lub domu.  

Zapraszamy do kontaktu FengshuiHome – wyjątkowym biurem, które wyróżnia się profesjonalnym i zaangażowanym zespołem projektantów wnętrz! Nasz zespół podzieli się z Tobą swoją pasją i pomoże Ci stworzyć niepowtarzalne, wyrażające Ciebie przestrzenie!