wystrój łazienki łączący drewno i marmur
16
paź

Drewno – nowy standard w łazience

Łazienka, jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, często bywa traktowana w schematyczny sposób przy aranżacji i stylizacji całego wnętrza. Większość właścicieli nieruchomości decyduje się na utarte schematy, stosując płytki ceramiczne o jasnych barwach i chromowane elementy wyposażenia sanitarnego. Jednak możemy zaobserwować szybko rozwijający się trend, który nadaje łazience nowego życia i charakteru – stosowanie drewnianych elementów wyposażenia. To rozwiązanie, choć nieco ryzykowne ze względu na wilgotność, oferuje unikalny design i ciepłą atmosferę, której brakuje w łazienkach utrzymanych w typowych aranżacjach.

Wilgoć a drewno – wyjątkowe wyzwanie

Zanim zagłębimy się w fascynujący świat drewnianych elementów łazienki, warto zdać sobie sprawę z pewnego istotnego faktu – problemu wilgoci. Łazienka to pomieszczenie, w którym wilgoć jest zawsze obecna, szczególnie podczas długich kąpieli czy pryszniców. Standardowe drewno jest narażone na intensywne działanie wilgoci, co sprawia, że może szybko stracić swój kształt i jakość wykończenia. Nawet po kilku dniach codziennego użytkowania można zauważyć pierwsze objawy nadmiernego zużycia drewnianego wyposażenia. Maleńkie bąbelki na powierzchni drewna mogą być sygnałem, że meble takie nie są odpowiednie do stosowania w bardzo wilgotnych pomieszczeniach.

podłoga w odcieniu drewna

Innowacyjne rozwiązania

Producenci mebli i wyposażenia łazienkowego prześcigają się w pomysłach, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Jednym z najnowszych i zarazem najrzadziej spotykanych rozwiązań są panele podłogowe wykonane z drewna lub płytki ceramiczne o realistycznym drewnianym wzorze. Ich zastosowanie całkowicie zmienia wygląd łazienki, nadając jej ciepłą i przytulną atmosferę. To szczególnie istotne w domach zamieszkałych przez rodziny z dziećmi, gdzie pokój kąpielowy staje się ważnym miejscem relaksu. Dzięki drewnianym panelom podłogowym pokoje i łazienka łączą się w spójny i harmonijny sposób.

Nowoczesne blaty i lustra

Warto również zwrócić uwagę na blaty łazienkowe. Nowoczesne modele wykonane z ciemnego drewna zostały poddane specjalnej obróbce przez producentów, która ma na celu ochronę przed wnikaniem wilgoci. Te innowacyjne rozwiązania całkowicie eliminują obawy związane z używaniem drewnianych blatów w pomieszczeniach sanitarnych. Równie interesujące są lustra otoczone drewnianą obudową, która dodaje elegancji i ciepła łazience.

połączenie drewna i bieli w łazience

Połączenie drewna i bieli

Drewno to doskonały materiał, który świetnie komponuje się z bielą. Biel na ścianach oraz innych częściach łazienki idealnie podkreśla naturalną kolorystykę drewna, pozwalając mu odegrać główną rolę w aranżacji. Biel jest kolorem neutralnym, co czyni ją doskonałym tłem dla innych barw, zwłaszcza:

  • brązu,
  • granatu,
  • zieleni.

Kombinacja tych kolorów tworzy ciekawe efekty stylistyczne, które są doceniane przez nowoczesnych projektantów wnętrz. To połączenie nadaje łazience charakteru i elegancji, czyniąc ją wyjątkową.

Sposób na akcenty z drewna

Istnieje wiele różnych sposobów, aby wprowadzić drewno do łazienki. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są półki i szafki, które stanowią podstawowe elementy wyposażenia każdej łazienki. Zazwyczaj są wykonane z laminowanej sklejki drewnianej, która jest pokryta twardą okleiną z drewnianym wzorem w wybranym kolorze. Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, możemy wykorzystać w naszej łazience droższe wersje wykonane z czystego drewna, które będą odporne na wilgoć.

drewniane półki i szafki w łazience

Drewno pomysłem na metamorfozę łazienki

Podczas remontu łazienki warto rozważyć zastosowanie drewna i bieli. Wybór drewnopodobnych płytek lub paneli drewnianych może odmłodzić wnętrze łazienki, nadając mu elegancji i stylowego szyku. Dodając do tego płytki ścienne z tej samej serii, możemy stworzyć unikalne, przytulne pomieszczenie, które będzie idealnym miejscem dla relaksujących kąpieli i chwil odpoczynku.

Nowy wymiar łazienki

Warto zaryzykować i wprowadzić drewno do łazienki, aby nadać jej wyjątkowy charakter. Zamień standardową aranżację łazienki, która często bywa nudna i szablonowa, na coś nietuzinkowego. Łazienka w drewnie i bieli to połączenie luksusu i elegancji, które przyciągnie uwagę i stworzy wyjątkową przestrzeń do codziennego użytku. Doświadczony architekt wnętrz z FengshuiHome, specjalizujący się w aranżacji łazienek, przygotuje projekt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Odkryj potencjał drewnianej łazienki z pomocą naszych projektantów wnętrz. Działamy na terenie Warszawy i okolic, a także obsługujemy klientów zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Czy drewno w łazience jest trwałe i odporne na wilgoć?

Nowoczesne technologie pozwalają na zabezpieczenie drewna przed wilgocią, co sprawia, że jest ono trwałe i odporne.

Jakie są popularne elementy wyposażenia łazienki wykonane z drewna?

Nowoczesne technologie pozwalają na zabezpieczenie drewna przed wilgocią, co sprawia, że jest ono trwałe i odporne.

Jakie są popularne elementy wyposażenia łazienki wykonane z drewna?

Drewniane półki, blaty, panele podłogowe, lustra, okiennice – to tylko niektóre z popularnych elementów.

Czy drewniana łazienka nadaje się tylko do domów?

Nie, drewno można z powodzeniem wykorzystać w aranżacji łazienek w różnych typach nieruchomości, w tym także w mieszkaniach.