welurowy zestaw wypoczynkowy
12
wrz

Powrót do luksusu

Styl art déco, zyskujący popularność w latach 20. i 30. XX wieku, jest symbolem luksusu, elegancji oraz perfekcji geometrycznej formy. Dwudziestolecie międzywojenne, pomimo swojej krótkiego okresu trwania, odegrało znaczącą rolę w rozwoju architektury. Artystom zależało na stworzeniu stylu, który przeciwstawiał się chaotycznym formom secesji. Narodził się więc art déco, łączący funkcjonalność sztuki użytkowej z doskonałością wykonania i użytych materiałów.

witrażowe lampy stojące

Wysublimowane detale

Aby stworzyć salon w stylu art déco, kluczowy jest wybór odpowiednich materiałów do podłóg i ścian. W przeciwnym razie nie uda się uzyskać pożądanego efektu. Podłogi w konwencji art déco to prawdziwe dzieła sztuki. Doskonałym wyborem są drewniane deski podłogowe o wysokiej jakości, ułożone w geometryczny sposób, taki jak jodełka, drabinka lub diagonalnie. Alternatywą są płytki ceramiczne ułożone w charakterystyczną czarno-białą szachownicę. Również możemy wybrać głębokie, ciemne odcienie brązu lub burgundu, które na podłodze stworzą niezwykły kolorystyczny efekt. Pomalowanie ścian to kolejny ważny krok. Warto wybrać stonowane kolory, takie jak beże, błękity czy brudne róże, które stanowią doskonałe tło dla dekoracji art déco. Wspaniałym pomysłem będzie udekorowanie ścian tapetami o geometrycznych wzorach.

Olśniewający blask

W stylu art déco oświetlenie ma być równie okazałe i imponujące co reszta wnętrza. Kryształowe żyrandole odgrywają tu ważną rolę, wprowadzając powiew ekstrawagancji i luksusu. Można wybrać modele z żarówkami imitującymi świeczki lub pełne kryształowych czy lustrzanych elementów. Lampy, zarówno wiszące, jak i stołowe, ozdobione barwną mozaiką lub efektownymi, geometrycznymi wzorami, stanowią zarówno źródło światła, jak i dekorację, która przyciąga wzrok.

kryształowy żyrandol nad stolikiem

Elegancja i wygoda

Meble w stylu art déco muszą prezentować najwyższą jakość i ponadczasową elegancję. Sofy obite jasną tkaniną, opływowe fotele z zaokrąglonym zagłówkiem, gustowne dodatki jak lustra w zdobionych ramach, niklowane zegary czy welurowe poduszki nadają wnętrzu wyjątkowy charakter epoki. W stylu art déco nie brakuje błyszczących materiałów. Aksamit, satyna, jedwab, futra i atłas to idealne wybory. Ten styl uwielbia polerowane na wysoki połysk powierzchnie oraz szkło, które odbija światło i nadaje elegancji. Meble z lat 20. łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe, a ich obłe kształty i finezyjne detale dodają salonowi niepowtarzalnego uroku.

Ostatnie szlify

W konwencji międzywojnia nie ma miejsca na przypadkowe elementy – każdy detal jest starannie przemyślany. Stylowe lustra w zdobionych ramach, niklowane zegary z inkrustacjami, welurowe poduszki na sofie, kryształowe żyrandole oraz obrazy artystów minionej epoki – Tamary Łempickiej i   Gustava Klimta, podkreślą luksus wnętrza, dopełniając całości i tworząc niepowtarzalny salon.

lustra w zdobionych ramach

Salon ze stylem

Salon w stylu art déco to mieszanka elegancji, luksusu i doskonałości geometrycznej formy. Wybierając odpowiednie podłogi, oświetlenie, meble i dodatki, możemy przenieść się w czasie do fascynującej epoki międzywojnia. Styl art déco zachwyca coraz większą liczbę osób i staje się coraz popularniejszym wyborem przy aranżacji salonów. To idealna opcja dla tych, którzy pragną poczuć się jak bohaterowie lat międzywojennych w swoim własnym salonie. Nasz doświadczony projektant wnętrz, specjalizujący się w aranżacji wnętrz w tym stylu, pomoże Ci wydobyć pełen potencjał tej estetyki. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jakie są kluczowe cechy stylu art déco w aranżacji wnętrz?

Styl art déco charakteryzuje się luksusem, elegancją oraz perfekcją geometrycznej formy. To połączenie funkcjonalności i doskonałości wykonania, a także użycia wysokiej jakości materiałów.

Jakie materiały najlepiej nadają się do podłóg w salonie w stylu art déco?

Doskonałym wyborem są drewniane deski podłogowe ułożone w geometryczny sposób, płytki ceramiczne w stylu czarno-białej szachownicy lub naturalne materiały w głębokich odcieniach brązu czy burgundu.

Jakie znaczenie ma oświetlenie w aranżacji salonu art déco?

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę, wprowadzając powiew ekstrawagancji i luksusu. Kryształowe żyrandole oraz lampy z geometrycznymi wzorami stanowią zarówno źródło światła, jak i dekorację.

Jakie dodatki są charakterystyczne dla stylu art déco?

Styl art déco uwielbia dodatki takie jak kryształowe żyrandole, lustra w zdobionych ramach, niklowane zegary, welurowe poduszki, kryształowe żyrandole oraz obrazy artystów secesyjnych. Te elementy dopełniają i nadają unikalny charakter wnętrzu art déco.