sufit napinany w domu
11
sty

Zaawansowane technologie otaczają nas nie tylko w postaci urządzeń codziennego użytku, ale wkraczają na salony. Zwłaszcza młodzi ludzie, urządzając swoje mieszkanie, stawiają na jego praktyczność i minimalizm, stąd coraz większa popularność stylu high-tech. Sprawdź, jak wprowadzić do swojego wnętrza aranżację inspirowaną nowoczesnymi technologiami. 

sufit napinany w domu

Funkcjonalność w futurystycznym wydaniu 

Styl high-tech upodobają sobie osoby lubiące minimalizm i niebanalny design. Warto zaznaczyć, że aranżacja tego typu najlepiej sprawdzi się w dużej przestrzeni. Szczególną uwagę przywiązuje się do sprzętów codziennego użytku, w których została wykorzystana zaawansowana technologia – pełnią rolę zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną, dlatego powinny być odpowiednio wyeksponowane. Styl high-tech uderza minimalizmem i prostotą, dlatego ozdobę stanowi tylko to, co jest praktyczne. Już na etapie zakupu sprzętów AGD i RTV należy zwracać uwagę na ich estetykę, która ma pasować do surowego wnętrza. 

kwadratowe nowoczesne lampy sufitowe

Nowoczesny design 

Salon w futurystycznej estetyce lubi aluminium, chrom, stal oraz szkło, jako materiały wykończenia sprzętów i mebli. To one stanowią wyraźne akcenty nowoczesnej aranżacji. Na ścianach pojawia się beton oraz śmiałe połączenia kolorów i faktur. Zamiast firan i zasłon w oknach wybieramy automatyczne rolety i żaluzje. Mile widziane są błyszczące powierzchnie oraz proste, geometryczne kształty. Na podłodze rzadko spotykamy kamień, w aranżacji high-tech stawiamy na parkiet, laminat lub płytki winylowe. Pojawiają się wszelkiego rodzaju podwyższenia, wieszane lub napinane sufity. Ściany nowoczesnego salonu powinny mieć strukturę, w tym celu wykorzystuje się panele akrylowe lub PCV, tynk strukturalny lub wypukłe tapety. 

sufit napinany w domu

Nowoczesne paleta kolorów  

W aranżacji opartej o zaawansowane technologie królują trzy barwy: biały, czarny, szary. Dodajemy do nich nutę naturalności w postaci brązu lub beżu, jeśli lubimy jaskrawe kolory, aplikujemy je w postaci akcentów rozrzuconych po całym pokoju. Tonem akcentującym może być: 

  • fiolet, 
  • czerwień, 
  • zieleń, 
  • burgund, 
  • granat, 
  • turkus. 

Możesz sprawić, że w twoim salonie na pierwszy plan wysunie się połyskująca ściana. Żeby osiągnąć taki efekt, wybierz farbę akrylową z cząsteczkami metalu, które odbijają światło i pozwalają stworzyć wnętrze rodem z filmu science fiction. 

sufit napinany w domu

Strefa wypoczynkowa w dobrym świetle 

Wnętrze high-tech musi być bardzo dobrze oświetlone, przy czym źródło światła powinno stanowić jednocześnie dekorację wnętrza, dlatego weź pod uwagę kwadratowe lub okrągłe lampy sufitowe ze stali lub chromu. Konkretne strefy w swoim w salonie podkreśl za pomocą kolorowych taśm LED. W aranżacji high-tech istotna jest gra kolorów i świateł. Klimat z filmów science-fiction otrzymasz instalując kilka żarówek o ulubionej barwie. Główną ozdobą salonu może być olbrzymia wolnostojąca lampa nad stolikiem kawowym lub żyrandol o trudnym do określenia, nieoczywistym kształcie.  

W salonie zainspirowanym nowoczesnymi technologiami zakochają się przede wszystkim miłośnicy funkcjonalnych rozwiązań i minimalistycznych przestrzeni, w których łatwo utrzymać porządek i czystość.  Zespół naszych projektantów FengshuiHome chętnie podpowie, jak zrealizować wymarzoną aranżację w Twoim wnętrzu. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami!