styl w domu
04
kwi

Angielski klimat we wnętrzu 

Styl angielski we wnętrzach zyskuje coraz większą popularność, a przedpokój to doskonałe miejsce, aby wkomponować go w swoją aranżację. Elegancja, wytworność oraz przytulność to tylko niektóre cechy charakterystyczne dla stylu angielskiego. Jak urządzić przedpokój w stylu angielskim? Wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki, które wprowadzą do pomieszczenia niepowtarzalny klimat. Przedpokój angielski to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć w swoim domu przytulny azyl. Goście już od progu poczują się jak w domu, a ciepły, przyjemny klimat sprawi, że będą chcieli tu powrócić. Warto więc postawić na styl angielski i stworzyć swoją własną, unikalną aranżację przedpokoju. 

styl kuchni

Cechy przedpokoju w stylu angielskim 

Przedpokój w stylu angielskim to przede wszystkim połączenie elegancji i wygody. Oto kilka elementów charakterystycznych dla tego stylu: 

  • Boazeria i drewniany parkiet, drewno jest jednym z najważniejszych elementów stylu angielskiego. Boazeria na ścianach i drewniany parkiet to kluczowe elementy, które wprowadzą do pomieszczenia elegancję i przytulność. 
  • Sztukateria i ozdobne tapety, styl angielski kocha dekoracje, dlatego ściany w przedpokoju możesz pokryć ozdobną tapetą lub zastosować sztukaterię. To doskonały sposób na dodanie pomieszczeniu stylowego i dekoracyjnego charakteru. 
  • Jasna kolorystyka, styl angielski ceni sobie jasne kolory, które wprowadzą do pomieszczenia więcej światła i przestrzeni. Postaw na biel, beże lub pastelowe kolory. 
  • Kwiatowe wzory, styl angielski uwielbia kwiatowe motywy, dlatego na ścianach można umieścić tapety z kwiecistymi wzorami. To doskonały sposób na wprowadzenie do pomieszczenia naturalnego i romantycznego klimatu. 

Urządzając przedpokój w stylu angielskim, pamiętaj o połączeniu elegancji z funkcjonalnością. Meble powinny być wygodne i praktyczne, a dekoracje powinny dodawać pomieszczeniu charakteru i przytulności. 

styl angielski

Ściany w stylu angielskim 

Przedpokój w stylu angielskim to przede wszystkim odpowiednio urządzone ściany. Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są boazeria angielska oraz tapety w kwieciste wzory. Boazeria nie tylko wprowadza do pomieszczenia ciepły klimat, ale także jest łatwa do utrzymania w czystości. W nowoczesnych aranżacjach boazerię umieszcza się na dolnej części ścian, a górną pokrywa się tapetą lub farbą. Tapety w stylu angielskim z kolei wspaniale komponują się z drewnianą boazerią, a ich kwieciste wzory dodają uroku i przytulności. Dodatkowo, w przedpokoju w stylu angielskim warto umieścić rameczki ze zdjęciami rodzinnymi, aby nadać pomieszczeniu jeszcze większej przytulności. 

Meble w stylu angielskim  

Meble to kluczowy element w aranżacji przedpokoju w stylu angielskim. Drewniane meble dodają pomieszczeniu elegancji i sprawiają, że cała aranżacja nabiera stylowego charakteru. W stylu angielskim nie może zabraknąć pikowanych siedzisk na nóżkach oraz szafy w stylu angielskim lub rustykalnej. Meble mogą mieć naturalny kolor drewna lub być pomalowane na biało, co w połączeniu z pastelowymi kolorami ścian i dodatkami tworzy spokojny i romantyczny klimat. 

wnętrze kuchni

Dekoracje w stylu angielskim 

Przedpokój w stylu angielskim to nie tylko sprawa funkcjonalności, ale również odpowiedniego wystroju i dekoracji. Dużą rolę odgrywa porcelana, pamiątki rodzinne oraz zdjęcia, które nadadzą pomieszczeniu osobistego charakteru. Dodatkowo, niezwykle ważne są miękkie tkaniny, takie jak obicie siedziska lub poduszki dekoracyjne, które sprawią, że wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Warto pamiętać, że detale są kluczowe w aranżacji przedpokoju w stylu angielskim, więc nie bójmy się dodawać drobnych elementów, które wprowadzą niepowtarzalny klimat do naszego wnętrza. 

Wnętrza dla Ciebie

Stwórz przytulny i romantyczny przedpokój w angielskim stylu, który od pierwszego kroku wprost na progu Twojego domu wprowadzi Cię w spokojną i przyjemną atmosferę. W taki przedpokoju powroty po długim dniu pracy czy wyjeździe będą jeszcze bardziej relaksujące. Z pomocą profesjonalnego projektanta wnętrz z firmy FengshuiHome stworzysz spójną i funkcjonalną przestrzeń, która spełni Twoje indywidualne potrzeby i zapewni maksymalny komfort użytkowania.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jakie meble powinny być obecne w przedpokoju w stylu angielskim?

W przedpokoju w stylu angielskim warto postawić na drewniane meble, takie jak szafki, wieszaki, stoliki czy ławki. Charakterystyczne są też ozdobne detale, takie jak klasyczne uchwyty, ornamenty i stylowe nogi. 

Jakie kolory są często wykorzystywane w przedpokoju w stylu angielskim?

Przedpokój w stylu angielskim charakteryzuje się stonowanymi kolorami, takimi jak beż, brąz, szary i zieleń. Często wykorzystuje się również motywy kwiatowe i kratkę. 

Jakie elementy dekoracyjne można zastosować w przedpokoju w stylu angielskim?

W przedpokoju w stylu angielskim warto zastosować elementy dekoracyjne, takie jak lustra z drewnianą ramą, lampy w stylu vintage, obrazy z motywami kwiatowymi, a także tablice korkowe i dywaniki z wełny. 

Jak utrzymać porządek w przedpokoju w stylu angielskim?

Aby utrzymać porządek w przedpokoju w stylu angielskim, warto wykorzystać szafki i półki do przechowywania butów, toreb i innych drobiazgów. Warto również zadbać o regularne sprzątanie i utrzymywanie czystości w tej przestrzeni.