wnętrze ze skosem
10
maj

Aranżacja poddasza ze skosem może wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Urządzenie takiej przestrzeni wymaga trochę wysiłku, jednak efekty końcowe mogą pozytywnie zaskoczyć. Jeśli poddasze jest Twoją zmorą i nie masz pojęcia, jak wykorzystać dostępne miejsce, skorzystaj z kilku pomysłów aranżacyjnych i wydobądź zalety swojego wnętrza, które być może wcześniej były dla Ciebie niewidoczne. 

Unikatowość aranżacji na poddaszu 

W praktyce wnętrza na poddaszu dają duże pole do popisu, jeśli chodzi o stworzenie ciekawych aranżacji i wprowadzenie w życie najróżniejszych pomysłów dekoracyjnych. Skosy wcale nie muszą stanowić przeszkody w osiągnięciu wymarzonego rezultatu. Wręcz przeciwnie. Dzięki ich efektownemu wykorzystaniu staną się atutem i np. oryginalnym miejscem do przechowywania różnych przedmiotów lub praktycznym schowkiem. 

Dodatkowym walorem estetycznym mogą być również widoczne elementy konstrukcyjne. Belki czy różnego rodzaju drewniane podpory często stanowią o wyjątkowym klimacie Twojego wnętrza.  

meble w pokoju ze skosem

Urządzanie wnętrza ze skosem – od czego zacząć? 

Kluczowe w aranżacji wnętrza na poddaszu jest maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Postaw więc na funkcjonalność i zagospodaruj swoją przestrzeń w oparciu o przemyślane pomysły. Najważniejsze, aby zdecydować o przeznaczeniu swojej powierzchni. Poddasze ze skosem może zostać wykorzystane na sypialnię, pokój dla dziecka, gabinet czy nawet łazienkę. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i preferencji. 

W sytuacji, gdy mamy do czynienia ze skośnym sufitem i niestandardowymi wymiarami ścian warto zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie poszczególnych elementów. Odpowiednie zorganizowanie i ustawienie mebli może być w tym wypadku kluczem do sukcesu. Ważne jest, aby poruszanie się po swoim wnętrzu było komfortowe i swobodne. 

Warto również zwrócić uwagę na kolorystykę. Wybór jasnych barw wydaje się dobrym rozwiązaniem. Pomoże to optycznie powiększyć przestrzeń, a dodatkowo wnętrze będzie bardziej przytulne. Postaw więc na biel, odcienie szarości czy pastele. 

Sypialnia na poddaszu 

Sypialnia na poddaszu może okazać się wyjątkowo kameralnym i klimatycznym miejscem do odpoczynku. Planując ułożenie łóżka, zastanów się, czy chcesz, aby promienie słoneczne padały bezpośrednio na Twoją twarz. Jeśli będzie to dla Ciebie zbyt uciążliwe, umieszczanie łóżka pod oknem dachowym nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ewentualnie możesz pomyśleć o roletach lub żaluzjach.  

Wybierz także konkretny styl, w jakim zaaranżujesz swoje wnętrze. Praktycznym pomysłem jest np. aranżacja sypialni w stylu skandynawskim. Minimalizm, który nie przytłacza, a przy tym jasna kolorystyka, będzie idealnie współgrać z pomieszczeniem na poddaszu. 

Podczas wyboru mebli, warto postawić na lekkości i prostotę, jak np.: 

  • niski stolik; 
  • komoda na bieliznę; 
  • szafka nocna. 

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również meble na wymiar, w tym szafa. W tym wypadku łatwo dopasujesz je do ściany ze skosem. 

Pokój dziecka na poddaszu 

Pomieszczenia ze skosem mogą tworzyć ciekawą przestrzeń na aranżację pokoju dla dziecka. W zależności od jego wieku ważne, aby rozmieszczenie poszczególnych elementów zagwarantowało mu jak największy komfort.   

Urządzając pokój dla ucznia, istotnym elementem wyposażenia będzie biurko. W tym wypadku warto ustawić mebel bezpośrednio pod oknem dachowym i tym samym wykorzystać naturalne oświetlenie i stworzyć wygodne miejsce do nauki. Ważna jest również strefa do zabawy. Aby dodatkowo zaakcentować tę przestrzeń, możesz np. rozłożyć puszysty dywan. Warto również ulokować ją w miejscu, gdzie strop jest najwyższy. 

Skosy w pokoju dziecka mogą zostać wykorzystane na dodatkowe dekoracje. Zawieś na nich obrazki, plakaty czy inne materiały szkolne. Z kolei na belkach stropowych możesz powiesić girlandy.  

Odkryj zalety swojego poddasza    

Aranżacja poddasza ze skosem wymaga pewnych wyzwań, ale jeśli postawisz na kreatywność i odpowiedni plan działania, jesteś w stanie stworzyć przestrzeń pełną charakteru i funkcjonalności. Warto pamiętać, że skosy mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny, a odpowiednio dobrane meble i wyposażenie pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zastosowanie jasnych kolorów, dodatkowych źródeł światła i niskich mebli to kilka z wielu sposobów, które pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Kluczowe jest dopasowanie aranżacji do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, aby stworzyć przestrzeń, w której będziesz czuć się swobodnie i komfortowo. 

FAQ – najpopularniejsze pytania 

Jakie są zalety pokoju ze skosem?

Pomieszczenia ze skosem mogą okazać się wyjątkowo klimatycznym i unikatowym wnętrzem. W aranżacjach tego typu z pewnością zauważysz wiele zalet. Dzięki odpowiedniemu urządzeniu wnętrza stanie się ono jedynym w swoim rodzaju przytulnym zaciszem, dobrym do odpoczynku. 

Na co zwrócić uwagę urządzając pomieszczenie ze skosem?

W urządzaniu pomieszczenie ze skosem kluczowe jest wykorzystanie dostępnego miejsca i przemyślane rozłożenie wszystkich elementów. Istotny jest także dobór mebli, które mogą być na wymiar, jak również kolorystyka i wykorzystanie naturalnego światła.  

Jakie meble sprawdzą się we wnętrzach ze skosem?

W aranżacjach ze skosem dobrze sprawdzą się nieduże i niewysokie meble, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, a tym samym nie tworzą efektu ciężkości i przepychu. Sprawdzą się zwłaszcza niskie stoliki, pojedyncze komody czy meble na wymiar, które można dopasować do całości.