łazienka
24
kwi

Luksusowe oblicze łazienki w stylu marine  

Styl marynistyczny we wnętrzach o wzbudza zachwyt swoją niezwykłą estetyką. Cechuje go wyjątkowe połączenie elegancji i prostoty, które wprost emanują z elementów dekoracyjnych. To styl, który bez wątpienia nie traci na popularności i nieustannie zachwyca swoim urokiem. 

Nie sposób nie zauważyć, że marynistyczna aranżacja świetnie sprawdza się w pokojach dziecięcych. Jednakże nie tylko tam. Jest to styl idealny również do łazienek, gdzie tworzy wyjątkowy klimat i wprowadza nastrój przyjemnego relaksu. 

Jednym z najważniejszych aspektów projektowania łazienki w stylu marynistycznym jest dobór kolorów. Oczywistym wyborem, wydaje się połączenie bieli z granatem i niebieskim, które kojarzą się z morskimi pejzażami. Niemniej jednak warto pamiętać, że nie są to jedyne barwy, które można wykorzystać w tym stylu. 

Często można zobaczyć również czerwień, która wprowadza dodatkową dynamikę do aranżacji. Natomiast, żółć w odcieniach słonecznych lub beżowych może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych barw. W końcu piasek morski ma różne odcienie, co daje nam duże pole do popisu w tworzeniu aranżacji kolorystycznej. 

Warto również pamiętać o drewnie, które doskonale komponuje się z marynistycznym stylem. Drewno w ciemnych kolorach, które niejednokrotnie ma już swoje piękne, naturalne barwy, a także białe, kojarzące się z pokładami statków, to doskonałe dodatki, które podkreślą wyjątkowy charakter łazienki. 

łazienka

Dodatki – szczegóły, które tworzą klimat 

Dobór kolorów był zadaniem stosunkowo prostym, jednak wybór dodatków do aranżacji łazienki w stylu marynistycznym może być nieco bardziej skomplikowany. Cechą charakterystyczną dla tego stylu są wszelkie akcenty morskie, które pozwalają nadać wnętrzu właściwy klimat. 

Warto postawić na motywy nawiązujące do życia na morzu, takie jak liny, sznury czy proporczyki. Mogą one stanowić samodzielną dekorację, ale również zostać wykorzystane w inny sposób – na przykład jako rama lustra. Lina z powodzeniem może zastąpić tradycyjny drążek z zasłoną w kabinie prysznicowej, a wzór na zasłonie może nawiązywać do marynistycznych klimatów. 

Łazienka w tym stylu m może być również udekorowana kotwicami, żaglami i różnego rodzaju statkami. Tylko wyobraźnia stawia ograniczenia. Mogą one stanowić dekorację na pojemnikach na mydło i ręczniki, jak również na płytkach. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie kotwicy jako jedynego i wyraźnego elementu, który jednoznacznie wskazuje na styl marynistyczny. 

kotwice, liny i muszle we wnętrzu

Mniej znaczy więcej   

Wbrew pozorom, podczas aranżowania, bardzo łatwo jest popaść w przesadę i zamiast stylowej i eleganckiej łazienki urządzić kiczowate i przeładowane wnętrze. 

W przypadku stylu marynarskiego dodatki odgrywają kluczową rolę, ale musimy zachować umiar w ich ilości. Dlatego warto stworzyć w miarę neutralne wnętrze, które pozwoli na podkreślenie stylu poprzez odpowiednio dobrane dodatki. Zamiast przesadnej dekoracji na płytkach, lepiej postawić na ładny obrazek w stylu marynarskim. 

Nie warto również przesadzać z innymi elementami, które mają wprowadzić określony styl do łazienki. Przykładem może być kotwica na ścianie, która w zupełności wystarczy, by wnętrze nabrało klimatu i stało się dobrze urządzone. Warto zatem pamiętać o umiarze i skupić się na dodatkach, które naprawdę będą odgrywały główną rolę w aranżacji łazienki w stylu marynistycznym. 

 
O czym warto pamiętać, projektując łazienkę w stylu marynistycznym? 

  • Charakterystyczne kolory to granat, biel, błękit i czerwień. Najlepiej wybrać głębokie, nasycone odcienie, które nawiązują do morza i statków. 
  • Idealne będą materiały, które kojarzą się z plażą i morzem, takie jak drewno, wiklina, juta, muszle, kamienie i szkło. Można też zastosować płytki ceramiczne z motywami marynistycznymi. 
  • Obrazy i plakaty z żaglami, mapami morskimi, muszlami, kotwicami, latarniami morskimi i innymi elementami kojarzącymi się z morzem to kluczowe elementy wystroju. 
  • Najlepiej wybrać białe lub w kolorze drewna meble z prostymi, geometrycznymi kształtami, bez zbędnych ozdób i zdobień. Szafki i półki powinny być funkcjonalne i pojemne. 
  • W stylu marynistycznym dodatki mają kluczowe znaczenie. Można zastosować m.in. kosze z jutowej liny, lustra w kształcie koła ratunkowego, kubki z motywami morskimi, zegary w kształcie koła sterowego, a także białe ręczniki z granatowym lub czerwonym obramowaniem. 
  • Najlepiej wybrać oświetlenie w kształcie latarni lub reflektorów. Lampy powinny być w kolorze chromu lub mosiądzu, aby pasowały do stylu marynistycznego. 
  • W styl marynistycznym łatwo jest przesadzić, dlatego ważne jest zachowanie umiaru w doborze mebli i dodatków. Warto pamiętać, że mniej znaczy czasem więcej. 
łazienka w kolorze niebieskim

Zrealizuj marzenia o pięknym wnętrzu 

Urządzając łazienkę w stylu marynistycznym, zyskujemy spokojną, relaksującą przestrzeń, która kojarzy się z letnim wypoczynkiem nad morzem. W urządzeniu mieszkania i dopasowania stylu do potrzeb i preferencji może pomóc nasz projektant wnętrz z FengshuiHome. Chętnie podzielimy się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem, by razem z Tobą stworzyć wymarzone wnętrze.  

FAQ – najpopularniejsze pytania 

Jakie są najczęściej wykorzystywane kolory w łazienkach w stylu marynistycznym?

Najczęściej wykorzystywane kolory w łazienkach w stylu marynistycznym to biały, niebieski oraz odcienie szarości, które nawiązują do kolorów morza i plaży. W tego typu aranżacjach zobaczyć można także żółte lub czerwone elementy.

Jakie materiały są najlepsze do wykorzystania w łazience w stylu marynistycznym?

W łazience w stylu marynistycznym najlepiej wykorzystać naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, rattan czy wiklina. Ważne jest też wykorzystanie elementów, które są odporne na wilgoć i korozję. 

Jakie elementy dekoracyjne można wykorzystać w łazience w stylu marynistycznym?

Do elementów dekoracyjnych w łazience w stylu marynistycznym można wykorzystać dodatki nawiązujące do morza i plaży, takie jak muszle, kotwice, liny, a także obrazy czy plakaty w stylu marynarskim. Ważne jest jednak zachowanie umiaru i unikanie nadmiaru dodatków, który może zdominować całe wnętrze i sprawić, że straci ono na elegancji.