Wystrój wnętrz w stylu modern classic
28
lut

Aranżacja modern classic

Chcesz zmienić swoje wnętrza, a może podoba Ci się wytworny wystrój w minimalistycznym stylu? W takim wypadku modern classic do Ciebie przemówi. Zamieszkaj w pałacu, korzystając z nowoczesnych rozwiązań, bez przepychu, w pełnej okazałości. Dowiedz się więcej o stylu, który spełni Twoje oczekiwania, łącząc klasykę z nowoczesnością. Podpowiadamy również, jak dobrać meble i dodatki. Wybierając ten styl, stawiasz na wygodę i komfort w eleganckim stylu.

Klasyka z nowoczesnością

Modern classic to połączenie klasycznej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności, w którym dbałość o estetykę i detale stanowi priorytet. W pomieszczeniach urządzonych w tym nurcie poczujemy się elegancko i komfortowo, a co najważniejsze wprowadzimy nutkę świeżości i nowoczesności do naszych wnętrz. Kluczowe będzie zatem, stworzenie harmonijnej i eleganckiej, współgrającej ze sobą całości.

Charakterystyka stylu

Styl charakteryzuje się eleganckimi meblami o prostych, a jednocześnie zmysłowych kształtach. Podstawowe kolory to beże, szarości oraz biel, z dodatkiem ciemniejszych akcentów, takich jak czerń, grafit czy granat. W takiej tonacji prezentują się idealnie, zarówno meble, jak i dodatki, które tworzą ostateczny wystrój. Elementami dekoracyjnymi są motywy roślinne, lustra z ozdobnymi ramami i oświetlenie w formie klasycznych lamp stołowych, kinkietów, eleganckich żyrandoli z abażurami, kryształami lub lampy podłogowe, czyli trójnogi.

Nowoczesne i komfortowe meble

Meble mają zwykle proste, ale zmysłowe kształty i są inspirowane formami klasycznymi, jak łuki czy kanelury. Najczęściej wykonane będą z materiałów, które podkreślą elegancki charakter aranżacji, takich jak:

  • drewno,
  • skóra,
  • aksamit,
  • welur.

Charakterystyczne będą miękkie kształty kanap i foteli, jak również okrągłe stoły i ławy kawowe. Występować będą głównie we wspomnianych przedtem barwach beżu, szarości oraz bieli, jak również czerni, grafitu czy granatu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować np. butelkową zieleń.

Eleganckie dodatki i dekoracje

Elementami dekoracyjnymi będą motywy roślinne, np. tapety z kwiatowymi wzorami czy wypukłe ornamenty na meblach. Lustra z ozdobnymi ramami i klasyczne, eleganckie lampy będą niezbędnymi elementami wystroju. W oświetleniu charakterystyczne są klosze z materiałów naturalnych, jak np. szkło czy porcelana, z delikatnymi ornamentami i motywami roślinnymi. Dodatki, takie jak poduszki, narzuty czy dywany, również wpisują się w wystrój wnętrz.


Elegancja i nowoczesność we wnętrzach

Odkryj wyrafinowaną elegancję stylu modern classic w swoim wnętrzu. Nasz doświadczony architekt wnętrz z FengshuiHome specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji wnętrz w tym stylu. Dzięki harmonijnemu połączeniu nowoczesności z klasyczną estetyką, tworzymy przestrzenie, które emanują wyjątkowym urokiem. Skorzystaj z naszych usług, by stworzyć wymarzone wnętrza. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jak połączyć klasykę z nowoczesnością?

Należy połączyć klasyczną elegancję z nowoczesną funkcjonalnością, pozbawioną przepychu, dbając o komfort i wygodę. Ważne, aby stworzyć spójną całość, w której będą ze sobą współgrać stylowe meble oraz dodatki z wyszukanymi materiałami i kolorami.    

Czym charakteryzuje się styl modern classic?

Styl charakteryzuje się meblami o prostych i zmysłowych kształtach w kolorystyce beżów, szarości, bieli z dodatkiem czerni, grafitu czy granatu. Charakterystycznymi elementami dekoracyjnymi będą rośliny, lustra, lampy czy dywany.  

Jak dobierać odpowiednie meble?

Dobór mebli polega głównie na wyborze prostych i zmysłowych egzemplarzy, inspirowanych klasycznymi formami. Najczęściej wykonane będą z drewna, skóry, aksamitu czy weluru. Przy wyborze należy kierować się wygodą oraz komfortem, co wiązać się będzie między innymi z miękkimi kształtami foteli i kanap czy okrągłymi stołami. 

Jakie dodatki i dekoracje będą odpowiednie?

Najbardziej pożądanymi elementami dekoracyjnymi będą motywy roślinne, np. tapety w kwiatowe wzory, wypukłe ornamenty mebli, lustra i lampy. Lustra osadzone w ozdobnych ramach i klasyczne lampy to podstawa. Sprawdzą się również poduszki, narzuty oraz dywany w pożądanej kolorystyce.