graffiti na ścianie
02
paź

Sztuka uliczna

W dzisiejszych czasach coraz częściej można zauważyć w przestrzeni publicznej duże malunki zdobiące szczytowe elementy kamienic, bloków i innych okazałych budowli. Te imponujące murale niosą zazwyczaj ze sobą jakieś przesłanie lub ukrytą myśl. Nie tylko na powierzchni ziemi, ale także w podziemnych ciągach komunikacyjnych, graffiti stanowi element dekoracyjny i przyciągaj wzrok przechodniów.

obraz na ścianie w kuchni

Oryginalny sposób wyrażania siebie

Murale niegdyś uznawane za akt wandalizmu dziś trafiają do mieszkań stając się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obrazów i plakatów. Takie dekoracje wnętrz cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na wyrażenie siebie w sposób oryginalny i niepowtarzalny. Dzięki temu nawet w małym mieszkaniu można stworzyć wyjątkową atmosferę i zachwycić gości. Bez względu na styl, w jakim zostało wykończone mieszkanie, taki motyw rzucony na ścianę pasuje do każdego projektu. Dobór odpowiedniego rozmiaru i tematyki to klucz do osiągnięcia efektu, którego oczekujemy. Wiele osób decydując się na wykonanie muralu we własnym mieszkaniu nie ma wystarczającego doświadczenia, aby dobrać odpowiedni rozmiar i tematykę do kubatury pomieszczenia. Dlatego warto skorzystać z usług zawodowca, który pomoże w doborze właściwej wielkości i motywu dzieła, aby stworzyć harmonijną całość.

Jakie powierzchnie nadają się do stworzenia muralu?

Graffiti to rodzaj artystycznej dekoracji, która może być zastosowana na różnych powierzchniach, takich jak tynk, drewno czy metal. W zależności od rodzaju faktury, na której ma być stworzony mural, konieczne jest zastosowanie właściwych farb i sposobu malowania. Odpowiednio dobrana technika pozwala na uzyskanie najlepszej jakości detali i oddanie w pełni wyjątkowego charakteru malowidła. Decydując się na umieszczenie muralu na gołej ścianie, pamiętaj, że konieczne jest jej pokrycie gładzią szpachlową. To zapewni równomierne podłoże, na którym będzie mogło powstać niepowtarzalne dzieło. Nie powinno dochodzić do sytuacji, gdy ściana ma odpryski i pyli, co mogłoby wpłynąć na trwałość i estetykę malowidła.

malowidło na ścianie w pokoju dziecięcym

Dobór właściwego osprzętu

Wybór odpowiednich farb do malowania murali zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj podłoża, warunki otoczenia czy styl, w jakim ma zostać wykonany malunek. Wykonawca powinien dokładnie ocenić powierzchnię, na której ma się pojawić dzieło i dobrać odpowiedni osprzęt. Znawcy tematu zalecają, aby unikać farb lateksowych z połyskiem, ponieważ zbyt mocno odbijają światło, co może zniekształcić postrzeganie malowidła. Dobrą alternatywą są matowe emulsje, które doskonale oddają detale i nie zakrzywiają przestrzeni. Ważnym elementem zabezpieczającym murale przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych jest pokrycie ich lakierem UV. Dzięki temu malunek będzie miał dłuższą żywotność i zachowa swoją intensywność kolorów przez długi czas.

Mnogość możliwości

Malowane murale to wyjątkowy sposób na dodanie wyjątkowego charakteru i indywidualności do wnętrza. W dzisiejszych czasach różnorodność technik tworzenia daje nam nieograniczone możliwości. Malarze oferują prace w różnych stylach, od klasycznych i tradycyjnych, po nowoczesne i awangardowe. Każdy ma swój unikalny charakter, który pasuje do różnych pomieszczeń i aranżacji. Niezależnie od wybranego stylu, kluczowym elementem jest dobór odpowiedniego tematu i kolorystyki, aby stworzyć harmonijną całość. Cena za wykonanie muralu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, rodzaj i jakość farby, skomplikowanie wzoru oraz lokalizacja. Najważniejsze jednak jest doświadczenie i styl artysty. Zazwyczaj bardziej znani malarze, którzy są ukierunkowani tylko na tego typu pracę cenią swoje dzieła znacznie wyżej. Warto jednak pamiętać, że koszty wykonania murali są uzasadnione, ponieważ przynoszą wiele korzyści, w tym estetycznych i emocjonalnych. Jeśli chodzi o rodzaj grafiki, to można zdecydować się na abstrakcyjne kompozycje, uliczne graffiti, rysunki i portrety. Wybór odpowiedniego motywu zależy od stylu i charakteru pomieszczenia, w którym mural zostanie umieszczony. Abstrakcyjne kompozycje pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, natomiast uliczne graffiti do industrialnych i surowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wykonanie muralu to nie tylko kwestia dobrego artysty, ale również profesjonalnego podejścia do procesu malowania. Wymaga to specjalistycznego sprzętu, takiego jak specjalistyczne farby, pędzle i narzędzia do szkicowania.

rysunek na ścianie

Zaufaj profesjonalistom i ciesz się pięknym muralem!

Oryginalne graffiti to świetny sposób na odświeżenie i urozmaicenie wnętrza. Jednakże, aby efekt był zadowalający i spełnił nasze oczekiwania, warto skorzystać z usług profesjonalnych projektantów z ekipy FengshuiHome. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy będziemy mieć pewność, że mural będzie pięknie wkomponowany w aranżację pomieszczenia i będzie niepowtarzalną ozdobą całego domu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jakie farby najlepiej wybrać do malowania murale we wnętrzach?

Najlepiej wybierać farby matowe, aby uniknąć odblasków światła i zapewnić dobrą jakość detali.

Jakie są popularne motywy wykorzystywane w muralach we wnętrzach?

Motywy używane w muralach są zróżnicowane i zależą od preferencji i stylu projektu. Mogą to być krajobrazy, postacie, abstrakcje, napisy i wiele innych.

Czy należy przygotować ścianę przed malowaniem muralu we wnętrzu?

Tak, przed malowaniem należy przygotować ścianę przez jej oczyszczenie, zagruntowanie, a w przypadku nierówności lub uszkodzeń, wykonanie gładzi szpachlowej.