wnętrze w stylu minimalistycznym
04
sty

Z każdym kolejnym rokiem pojawiają się coraz to nowe trendy dotyczące aranżacji wnętrz. Podpowiadają one jak urządzić pomieszczenie tak, aby przez długi czas wyglądało modnie. Z biegiem lat wiele trendów powraca bądź całkowicie ulega zmianie. Co więc króluje we wnętrzach w roku 2022? 

Kolorystyka  

Trendy związane z barwami z roku na rok są inne. Czasem na topie są bardzo jaskrawe odcienie a w innym momencie stonowane, niczym nie wyróżniające się kolory.  

Według najnowszych trendów, w roku 2022 warto dodać do wnętrz trochę koloru. Świetnie sprawdzi się np. fiolet, butelkowa zieleń czy szafir. Będą one doskonale współgrały np. z dodatkami o kamiennej fakturze.  

ozdobna poduszka z motywem roślinnym

Z mody nie wyszły te odcienie, które są uniwersalne – jak biel, szarość czy beż. Nadal dobrym wyborem będą odcienie oliwki czy karmelu. Ich wybór będzie najbardziej odpowiedni.  

Wyposażenie  

Istotnym aspektem w kwestii wyposażenia wnętrz, są materiały, z których wykonano interesujące nas przedmioty. W 2022 roku warto postawić na swój komfort, sięgając po tkaniny, które są przyjemne w dotyku. Z mody nie wyszły tekstylia nawiązujące do natury, jak bambus czy len. To one zdecydowanie królują w obecnym roku. Bardzo popularne są też motywy roślinne.  

Tekstylia  

Podążając za modą 2022 roku, warto zakupić meble w intensywnych odcieniach, jak chociażby wspomniane wcześniej zielenie czy fiolety. Duże znaczenie ma kształt. 

Świetnie sprawdzą się nieoczywiste oraz oryginalne formy. Urządzając wnętrze warto wykazać się odwagą oraz kreatywnością. Dobrym rozwiązaniem jest również łączenie nieoczywistych elementów oraz tworzenie takich wnętrz, które pokażą charakter domowników.  

Style wnętrzarskie 

Popularne w roku 2022 style wnętrzarskie, są bardzo różnorodne. Każdy znajdzie taką stylistykę, która będzie mu najbardziej odpowiadała. W trendach króluje przepych oraz bogate wzornictwo, te cechy najbardziej pasują do stylu art-deco. Jednak to nie jedyny popularny w tym roku styl urządzania wnętrz. Wśród innych, które są często wykorzystywane, możemy wyróżnić: 

  • styl minimalistyczny,  
  • styl vintage,  
  • styl ekologiczny.  

Minimalizm  

Styl minimalistyczny cechuje przede wszystkim harmonia oraz przestronność. Wnętrze w takim stylu dobrze sprawdzi się do relaksu oraz do pracy twórczej. Dzięki małej ilości przedmiotów, jesteśmy w stanie się skoncentrować na wykonywanych czynnościach. Wnętrze w tym stylu jest niekiedy bardzo eleganckie, a to wszystko dzięki odpowiednim, spokojnym barwom oraz wysokiej jakości materiałom. Dominującymi kolorami są najczęściej biel oraz szarość, które łączone są z surowym drewnem podłóg oraz mebli.  

Vintage 

Nowoczesne wydanie starych mebli – to właśnie wyróżnia styl vintage. Modne i kolorowe dodatki, niebanalne kształty. To zdecydowanie cechy, które są obecnie w tym trendzie.  

Styl ekologiczny 

Temat ekologii bardzo często powraca. Wyposażając wnętrza warto postawić na, np. wykonanie mebli z palet. Wykorzystując ekologiczne elementy, w łatwy sposób można stworzyć przywodzącą na myśl naturę przestrzeń.  

To tylko niewielka część styli wnętrzarskich popularnych w 2022 roku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie pomożemy wybrać odpowiedni styl do Twojego wnętrza oraz przygotujemy dla Ciebie projekt idealny!