wnętrze w nowoczesnym stylu
29
gru

W obecnych czasach wnętrza, które są pełne bogatych zdobień, złota, z nagromadzeniem przedmiotów, przez które ciężko nam się skupić, są uważane za mało atrakcyjne. Dla większości osób ważne jest, aby mieszkanie było przede wszystkim funkcjonalne, ale również łatwe do zachowania w nim czystości. Jednocześnie wnętrza powinny mieć oryginalny wygląd oraz charakter. Aby tego dokonać, należy poeksperymentować i pobawić się z wystrojem. Można zestawić ze sobą różne barwy czy materiały. W nowoczesnych wnętrzach możemy czuć się komfortowo. Dzięki dużej ilości przestrzeni oraz światła możemy poczuć się spokojniej oraz radośniej. Z kolei funkcjonalne meble ułatwią utrzymanie porządku. Nie bez powodu styl nowoczesny cieszy się dużą popularnością. Wiele osób nie wyobraża sobie wnętrz urządzonych w innym stylu niż nowoczesny.  

Mieszkanie w nowoczesnym stylu  

Nowocześnie urządzone wnętrza wyróżnia prostota oraz funkcjonalność. Niegdyś za symbol luksusu uważało się mnogość przedmiotów oraz bogate wzornictwo. Ostatnie dekady przyniosły ogromne zmiany w myśleniu o aranżacji pomieszczeń. Obecnie we wnętrzach nie chcemy czuć się jak w muzeum – zależy nam na swobodzie!  Początki stylu nowoczesnego datuje się na drugą połowę XX wieku. Dziś jest to styl, który bije rekordy popularności. Nie jest to nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę wielość zalet jakie posiada.  

Co charakteryzuje styl nowoczesny  

minimalistyczny salon

Styl nowoczesny kształtował się przez dekady. XIX wiek charakteryzował przepych, bogate wzornictwo, zdobienia. Wszystko to uznano na mało praktyczne oraz zbędne. Wnętrze urządzone w stylu nowoczesnym powinno być jasne oraz otwarte przestrzennie. Dużą rolę odgrywają barwy, na jakie zdecydujemy się podczas urządzania pomieszczeń. Bazowe kolory stylu nowoczesnego to czerń, biel, szarość oraz beż. Kolory bardziej intensywne nie będą dobrym wyborem do nowoczesnych pomieszczeń. Projektanci wnętrz w stylu nowoczesnym często sięgają po geometryczne wzory. Eksperymentują również wprowadzając do wnętrz nieoczywiste elementy. Wszystko musi być zaplanowane, nic we wnętrzu nie może znaleźć się przypadkowo. Umeblowanie pomieszczenia powinno być jak najbardziej funkcjonalne oraz komfortowe dla jego mieszkańców.   

Jak urządzić nowoczesne mieszkanie? 

Wnętrza w nowoczesnym stylu są bardzo eleganckie, jednocześnie niema w nich zbyt wiele przedmiotów. Nie znajdziemy tam również zbędnych zdobień. Duże znaczenie odgrywa prostota formy. Dobrze jest sięgać po różnego rodzaju wzory, nie powinny być jednak skomplikowane. Może wydawać się, że styl nowoczesny jest nudny oraz zachowawczy. Jednak nie jest to prawdą. Poszczególne elementy można łatwo ze sobą połączyć. Niewielka ilość dekoracji sprawia, że niektóre elementy jak np. wazony czy lampy potrafią zaskoczyć swoim designem oraz nadać charakteru dla wnętrza.  

Meble  

Meble w stylu nowoczesnym wyróżnia prostota oraz funkcjonalność. Popularne są białe, czarne oraz te z drewnianymi dodatkami. Będzie to świetnym wyborem w przypadku pokoju gościnnego. Tam zazwyczaj znajdują się: 

  • klasyczne komody,  
  • szafki pod telewizor, 
  • wygodne kanapy.  

Ciekawym dodatkiem może okazać się stolik kawowy, który sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również będzie eleganckim dodatkiem nadającym charakter współczesności. Fani roślin czy prostych dekoracji chętnie sięgają po półki ścienne, które doskonale sprawdzą się do położenia nie przedmiotów tego typu. Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym są dopasowane do potrzeb domowników są także bardzo łatwe do sprzątania. Jednocześnie ich wystrój jest elegancki i zachwycający gości. Nowoczesne meble będą dobrym wyborem również w przypadku kuchni. Tam najbardziej liczy się wygoda oraz funkcjonalność. Dzięki prostej formie mebli można doskonale zorganizować przestrzeń. Takie meble będą jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości. Plusem będzie dobre oświetlenie oraz przestronna przestrzeń. Dzięki temu kuchnia staje się miejscem, w którym łatwo i przyjemnie przygotujemy posiłki. Pomieszczeniem, na które warto niewątpliwie zwrócić uwagę jest sypialnia. Zanim zaczniemy ją urządzać, warto zastanowić się nad wyborem łóżka. Chodzi przede wszystkim o komfort oraz prostą formę. Idealnie sprawdzą się prostokątne łóżka nieposiadające dodatkowych półek. Rama łóżka powinna być minimalistyczna, w kolorze drewna, dzięki któremu wnętrze zyska na przytulności. Sypialnia często wyposażona jest w szafę na ubrania oraz komodę. Wielbiciele książek decydują się na dodanie regału z książkami. Warto zadbać, by wszystkie meble były standardowe. W celu zyskania na oryginalności wnętrza, warto postawić na nieoczywiste połączenia kolorystyczne. Jako dodatek dobrze sprawdzi się plakat oprawiony w ramkę czy designerska lampa.  

Jeżeli zainteresował Cię temat wnętrza zaaranżowanego w nowoczesnym stylu, chętnie Ci pomożemy. Zrobimy dla Ciebie wizualizację pomieszczeń i pokażemy, jak może wyglądać odmieniona przestrzeń w twoim domu.