eklektyczne wnętrze salonu
14
wrz

Elegancja i luksus

Styl art déco to wyjątkowy nurt w architekturze i designie wnętrz, który wywołuje skojarzenia z epoką Wielkiego Gatsby’ego. Charakteryzuje się bogactwem ozdób i inspiracją historycznymi stylami, takimi jak rokoko. Styl ten odznacza się również wykorzystaniem luksusowych materiałów, błyszczących elementów i perfekcyjnym wykonaniem.

 łóżko king size z metalową poręczą

Charakterystyczne cechy stylu art déco

Styl art déco, będący następcą secesji przeżywał swój rozkwit w latach 1919–1939. Jednak jego wpływ i wprowadzone trendy wciąż są obecne nawet dzisiaj:

 • Geometryczne kształty – styl ten jest znany z wykorzystywania prostych i geometrycznych kształtów, takich jak kwadraty, prostokąty i linie proste. To właśnie te elementy nadają art déco jego charakterystyczny wygląd.
 • Drogie materiały – w aranżacjach art déco znajdziemy wykwintne materiały, takie jak kość słoniowa, heban, marmur, naturalna skóra, srebro czy palisander. Te materiały dodają luksusowego charakteru wnętrzom.
 • Perfekcja – art déco jest stylem wymagającym perfekcji i dbałości o najmniejsze detale. Meble i dekoracje są starannie wykonane, co przyczynia się do eleganckiego wyglądu pomieszczeń.
 • Kontrastowe kolory – w tej stylistyce możemy łączyć różne palety kolorów, tworząc efekt kontrastu między stonowanymi a wyrazistymi barwami.
 • Łączenie elementów z innych epok – art déco czerpie inspirację z różnych epok i kultur, co sprawia, że wnętrza w tym stylu są wyjątkowo eklektyczne i interesujące.
 • Funkcjonalność – art déco jest połączeniem funkcjonalności i praktyczności. Meble i przedmioty codziennego użytku są zarówno piękne, jak i użyteczne.

lampa stojąca przy fotelu

Materiały występujące w stylu art déco. 

Styl art déco wyróżnia się nie tylko geometrią i kolorami, ale również wykorzystywanymi materiałami: 

 • onyks
 • mahoń
 • szkło
 • marmur
 • naturalna skóra
 • fornir
 • srebro
 • błyszczące tkaniny

Aranżacja salonu i sypialni w stylu art déco

Aranżacja w stylu art déco będzie trafionym wyborem dla osób, które marzą o wnętrzach emanujących wyrafinowaniem i klasyką.

Salon w stylu art déco powinien mieć ściany ozdobione tapetą o neutralnym kolorze z delikatnymi geometrycznymi wzorami. Meble powinny być zarówno wygodne, jak i eleganckie. Dodatki, takie jak złote lub mosiężne figurki, marmurowe stoliki kawowe i obrazy w delikatnych kolorach, nadają salonowi luksusowy charakter.

Sypialnia w stylu art déco może łączyć stonowane kolory, np. biel i kość słoniową, z intensywnymi akcentami kolorystycznymi. Duże łóżko z wysokim tapicerowanym wezgłowiem będzie doskonałymi wyborem. Dodatki ze złotymi elementami, szklane wazony i świeczniki dodadzą sypialni elegancji.

elegancka jasna łazienka

Wyrazistość stylu

Art déco to wyrazisty i luksusowy styl aranżacji wnętrz, który nadaje pomieszczeniom elegancji i charakteru. Wykorzystuje on geometryczne kształty, drogie materiały i bogatą paletę kolorów. Meble, dekoracje i oświetlenie odgrywają kluczową rolę w tworzeniu wyjątkowych wnętrz w tym stylu. Dzięki swojej wszechstronności i unikalnemu charakterowi art déco pozostaje stylem ponadczasowym i nadal inspiruje projektantów wnętrz na całym świecie. Z pomocą w aranżacji wnętrz w tym stylu przychodzi doświadczony projektant wnętrz z FengshuiHome. Nasz architekt wnętrz pomoże w projektowaniu mieszkania, dbając o harmonię i funkcjonalność. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jakie są charakterystyczne cechy stylu art déco w aranżacji wnętrz?

Charakterystyczne cechy stylu art déco to geometryczne kształty, wykorzystanie drogich materiałów, perfekcyjne wykonanie, kontrastowe kolory, łączenie elementów z innych epok i funkcjonalność.

2. Jakie materiały są używane w stylu art déco?

W stylu art déco najczęściej używane materiały to onyks, mahoń, szkło, marmur, naturalna skóra, fornir, srebro, błyszczące tkaniny i inne luksusowe materiały.

Jakie elementy powinny znaleźć się w salonie urządzonym w stylu art déco?

Salon w stylu art déco powinien zawierać ściany ozdobione neutralną tapetą z geometrycznymi wzorami, eleganckie meble, takie jak marmurowe stoliki kawowe, złote lub mosiężne figurki, oraz obrazy w delikatnych kolorach, które nadają salonowi luksusowy charakter.

Jak można zaaranżować sypialnię w stylu art déco?

Sypialnia w stylu art déco może łączyć stonowane kolory, takie jak biel i kość słoniową, z intensywnymi akcentami kolorystycznymi. Duże łóżko z wysokim tapicerowanym wezgłowiem oraz dodatki ze złotymi elementami, szklane wazony i świeczniki, dodają sypialni elegancji w tym stylu.