drewniane stoliki nocne
02
paź

Harmonia i minimalizm 

Styl japandi to połączenie dwóch kultur – japońskiej i skandynawskiej. Obie kultury skupiają się na prostocie, funkcjonalności i harmonii. Projektując sypialnię w tym stylu, możemy stworzyć spokojne i piękne miejsce do odpoczynku. Przedstawiamy kilka istotnych elementów stylu japandi do rozważenia przy aranżacji swojej przestrzeni. 

Kolorystyka 

Styl japandi to harmonia stonowanych i naturalnych kolorów, takich jak: 

  • delikatne biele, 
  • subtelne szarości, 
  • ciepłe beże,  
  • pastelowe odcienie. 

Te spokojne barwy są doskonałym wyborem do sypialni w tym stylu, ponieważ wprowadzają uczucie równowagi i spokoju. Starajmy się unikać jaskrawych i intensywnych kolorów, ponieważ mogą zakłócić atmosferę harmonii i prostoty, charakterystyczną dla japandi. Dopełnieniem palety kolorów mogą być akcenty zieleni, które pochodzą od roślin doniczkowych lub naturalnych tkanin, dodając odrobinę natury do wnętrza. 

Minimalizm 

W sypialni w stylu japandi warto kierować się zasadą prostoty i minimalizmu. Ograniczmy ilość mebli i dekoracji, wybierając te, które są funkcjonalne i pełnią konkretne role. Łóżko, niskie z drewnianym ramieniem to jedna z kluczowych części wystroju. Minimalistyczna toaletka i szafa to kolejne podstawowe elementy, które zachowują spójność tego stylu. Dzięki temu wnętrze jest przejrzyste, a każdy element ma swoje miejsce i znaczenie. Ograniczenie ilości mebli sprzyja spokojowi i harmonii, co jest charakterystyczne dla stylu japandi. 

biały, wzorzysty dywan

Materiały 

W stylu japandi drewno odgrywa istotną rolę. Wybierając materiały, postawmy na naturalne, jasne drewno, które może być wykorzystane zarówno na podłodze, w meblach, jak i dekoracjach. To dodaje wnętrzu ciepła i autentyczności. Oprócz tego warto sięgnąć po tekstylia z naturalnych materiałów, takich jak len lub bawełna, które wprowadzą przyjemną fakturę i harmonię do sypialni w stylu japandi. Odpowiednio dobrana, drewniana podłoga oraz meble nadadzą pomieszczeniu elegancji i spokoju, tworząc idealne miejsce do relaksu i odpoczynku.  


Oświetlenie 

W sypialni w stylu japandi warto zadbać o ciepłe oświetlenie. Lampiony z papieru, drewniane lampy sufitowe lub stojące lampy z tkaninowym abażurem to doskonały wybór. Te delikatne źródła światła dodają wnętrzu przytulności i tworzą miłą atmosferę. Lampiony z papieru, nawiązujące do tradycji japońskiej, wprowadzają subtelny urok, podczas gdy drewniane lampy nadają elegancji. Stojące lampy z tkaninowym abażurem rozpraszają światło równomiernie, co sprzyja relaksowi.  

Przyroda 

W stylu japandi warto dodać elementy związane z naturą, takie jak rośliny doniczkowe, kamienie czy drewniane dodatki. Te naturalne akcenty wnoszą do sypialni harmonię i spokój. Rośliny nie tylko oczyszczają powietrze, ale także dodają witalności do przestrzeni. Kamienie i drewno nadają wnętrzu naturalny charakter, podkreślając minimalistyczny design. 

obrazy na ścianach

Przestrzeń i porządek 

W stylu japandi, aby zachować harmonię i spokój, ważne jest zachowanie porządku oraz minimalizacja zbędnych przedmiotów. Każdy element ma swoje znaczenie, a przestrzeń jest otwarta i niezagracona. Optymalne wykorzystanie miejsca oraz funkcjonalne meble są bardzo ważne. Usuńmy zbędne przedmioty i postawmy na jakość, zamiast ilości. Dzięki temu sypialnia stanie się spokojnym azylem, sprzyjającym wyciszeniu i relaksowi.  

Sztuka i dekoracje 

Podczas aranżacji sypialni w stylu japandi warto wybierać jedną lub dwie sztuki ścienne, o spokojnym charakterze. Doskonałym wyborem będzie japońska kaligrafia, która emanuje prostotą i harmonią. Inną opcją są abstrakcyjne obrazy, które w subtelny sposób wprowadzają elementy natury i abstrakcji. Ręcznie wykonane tekstylia, takie jak haftowane poduszki czy delikatne dywany, dodają ciepła i autentyczności. Te wybrane dzieła sztuki nie tylko nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru, ale także podkreślają spokojny i relaksujący klimat sypialni w stylu japandi.  

Maty tatami 

Warto rozważyć instalację mat tatami na podłodze, jeśli mamy taką możliwość. To klasyczny element japońskiego stylu, który dodaje autentyczności wnętrzu. Maty tatami nie tylko estetycznie prezentują się w sypialni, ale także wpływają na komfort użytkowania. Dają miękką i przyjemną powierzchnię do spania oraz relaksu. Ich ciepła kolorystyka i naturalna faktura drewna tworzą spokojną atmosferę. 

budzik i książki

Spokój i harmonia w sypialni 

Projektowanie sypialni w stylu japandi to wyjątkowa okazja do stworzenia spokojnego i relaksującego wnętrza. Połączenie prostoty skandynawskiego minimalizmu z japońską estetyką może przynieść wyjątkowy efekt, który sprzyja spokojnemu snu i harmonii. Nasza firma, FengshuiHome, ma doświadczenie w projektowaniu wnętrz, które emanują komfortem i harmonią. Działamy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć sypialnię, w której odnajdziesz spokój i relaks. 

FAQ – najpopularniejsze pytania

Dlaczego kolorystyka w stylu japandi skupia się głównie na stonowanych barwach?

Kolorystyka w stylu japandi koncentruje się na stonowanych barwach, ponieważ mają one zdolność wprowadzenia uczucia równowagi i spokoju do sypialni.

Jakie materiały są preferowane przy aranżacji sypialni w stylu japandi?

W stylu japandi preferowane są naturalne i jasne materiały, takie jak drewno na podłodze i meblach oraz tekstylia wykonane z lnu lub bawełny.

Jakie źródła oświetlenia są odpowiednie dla sypialni w stylu japandi?

Odpowiednie źródła oświetlenia to lampiony z papieru, drewniane lampy sufitowe i stojące lampy z tkaninowym abażurem, które tworzą ciepłą atmosferę.

Dlaczego warto dodać elementy związane z naturą do sypialni w stylu japandi?

Elementy związane z naturą, takie jak rośliny doniczkowe czy kamienie, dodają harmonii i spokoju do wnętrza, co jest charakterystyczne dla stylu japandi.