Eleganckie wnętrze w stylu hampton
29
gru

Twoim marzeniem jest urządzenie wnętrza w eleganckim stylu, ale z odrobiną uroku z nadmorskiego domku letniskowego. Postaw na aranżację pomieszczeń w stylu hampton. Jest on obecnie jednym ze stylów, który cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz, jak urządzić wnętrze w tym stylu.  

Skąd pochodzi nazwa stylu Hampton? 

marynistyczne dodatki w salonie

Styl hampton pochodzi od Hampton, czyli miejscowości na amerykańskiej wyspie Long Island. Właśnie tam letnie rezydencje posiadają bogaci mieszkańcy Nowego Yorku oraz wielu innych amerykańskich miast. Przez lata styl hampton kojarzony był z urokliwymi miasteczkami. Finalnie stał się popularny na całym świecie. Jakiś czas temu zagościł u nas i jest coraz częściej wybieranym stylem wnętrzarskim.  

Luksusowe wnętrza w wakacyjnym wydaniu

Rezydencje w Hampton są bardzo luksusowe. Nie sprawiają one wrażenia pełnych przepychu czy bogactwa, są urządzone w dobrym guście, eleganckie z wykorzystaniem dobrych jakościowo materiałów, dodatków oraz mebli. Do tego bryza z oceanu nadająca klimat spokoju i odpoczynku. Jak wprowadzić taki klimat do wnętrza?    

Jakie barwy królują we wnętrzach w stylu Hampton?

Styl hampton w barwach odwzorowuje nadmorski pejzaż. Dominującymi barwami są więc:  

  • lazur, 
  • granat,  
  • szarość,  
  • błękit.  

Dobrze sprawdzą się również wszystkie odcienie wzburzonego oceany czy nieba. Sprawdzą się szarości, beże oraz srebro. We wnętrzach w stylu hampton nie znajdziemy takich kolorów jak czerwienie, róże czy jaskrawe żółcie.  

Jakie meble będą odpowiednie do wnętrz w stylu hampton?  

Styl hampton jest nawiązaniem do wakacyjnego relaksu. Jest to jednak wypoczynek i relaks z wyższych sfer. Dlatego przejawia się tu klasa oraz elegancja. Meble wykorzystywane w tym stylu nawiązują swoim wyglądem do stylu klasycznego. Charakteru nadają im wykończenia oraz dobrej jakości materiały. W aranżacji salonu w stylu hampton powinieneś zaopatrzyć się w duże, wygodne kanapy na których znajdą się ozdobne poduszki. Blaty szafek oraz stolików najlepiej wykonanych z  przejrzystego szkła, nie powinny znajdować się na nich serwetki ani obrusy. Szafki oraz szafy wykonane są zazwyczaj z pomalowanego drewna. Nie znajdziemy surowego ani jasnego drewna. Częstszym wyborem są meble wykonane z ciemnego, egzotycznego drewna.  

Światło  

W salonie urządzonym w stylu hampton bardzo ważną rolę odgrywa światło zarówno to naturalne jak i sztuczne. Domki letniskowe w stylu hampton leżą nad oceanem, jedna z ich ścian jest często zbudowana z samych okien. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym widokiem oceanu. Chcąc odwzorować ten styl w salonie należy zadbać by okna były możliwie jak największe i wpuszczały do pomieszczenia jak najwięcej światła. Dobrze jest zrezygnować z firanek wybierając zamiast nich jasne, proste zasłony. Wybierając sztuczne oświetlenie postaw na dostojne, wyraziste żyrandole, szklane klosze oraz dodatki w kolorze srebra i rtęci.  

Jakie dodatki będą najlepsze?

Aranżując salon w stylu hampton, jako dodatki można wybrać te z marynistycznym, eleganckim akcentem. Dobrym wyborem będą gustowne grafiki powieszone na ścianie lub kilka dużych, dekoracyjnych muszli ułożonych na kamieniach w pobliżu okna. Ponadczasowe piękno każdemu z wnętrz dodadzą kwiaty. Najlepiej sprawdzą się te z dużymi kwiatostanami oraz delikatnych barwach. Jeżeli jesteś fanem świec, postaw na te duże, walcowate, przezroczyste klosze. Będą one oprawą dla światła wydobywającego się z wnętrza.  

Wnętrza w stylu hampton, jak i w innych stylach, mogą wymagać pomocy przy ich projektowaniu. Jeśli nie czujesz się na siłach w aranżacji wnętrz w tym stylu bądź potrzebujesz porady, napisz do nas. Zespół FengshuiHome chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.