przytulny pokój w stylu boho
01
wrz

Przestrzeń pełna wyrazu i duszy

Projektowanie wnętrz to sztuka tworzenia niepowtarzalnych przestrzeni, które odzwierciedlają osobowość i styl mieszkańców. Jednym z najciekawszych trendów, który zdobywa serca miłośników aranżacji, jest styl boho.  Styl boho oferuje nieograniczone możliwości wyrażenia siebie poprzez kompozycję kolorów, tekstur i przedmiotów, a nasze mieszkanie staje się areną kreatywności, gdzie nowoczesność spotyka się z boho.

ściana, drewniana szafka, lampa z naturalnymi elementami

Kolorowa paleta – eksplozja barw w projektowaniu wnętrz boho

Projektowanie wnętrz w stylu boho zyskuje na popularności Charakterystyczna dla tego stylu paleta barw odzwierciedla bogactwo natury i kultur z całego świata. Odcienie ziemi, głębokie turkusy, ciepłe czerwienie i zmysłowe fiolety splatają się, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Aranżacja przestrzeni – luksus swobodnego nieporządku

Wnętrza urządzone w stylu boho emanują luźnym, niekonwencjonalnym urokiem, który jest efektem celowego „nieporządku” i swobodnej aranżacji przestrzeni. To właśnie ta swobodna organizacja przestrzeni przyciąga uwagę entuzjastów tego stylu. Starannie zaplanowany chaos, gdzie meble i dodatki wydają się przypadkowo rozmieszczone, tworzy efekt zapraszającego azylu. Drobne detale, takie jak kolorowe poduszki na kanapie czy dywan o orientalnym wzorze, jeszcze bardziej podkreślają charakter i osobowość pomieszczeń.

łóżko, rattanowy żyrandol i dodatki

Etniczne akcenty – śladami podróży

Inspirując się stylem boho, można wplatać w aranżacje elementy pochodzące z odległych kultur. Etniczne akcenty, takie jak ręcznie wykonane tkaniny ze wzorami z różnych zakątków świata, rzeźby i obrazy inspirowane sztuką plemion czy charakterystyczne dla różnych kultur przedmioty użytkowe, nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter.

Natura w domu – rośliny i materiały w projektowaniu boho

Styl boho to również hołd oddawany naturze poprzez wykorzystanie roślin i materiałów naturalnych. Wprowadzenie zieleni do wnętrza jest jednym z charakterystycznych elementów tego stylu. Wiedząc jak ważna jest harmonia z naturą, pamiętajmy o obecności roślin doniczkowych, wiszących pnączy czy dużych egzotycznych liści. Drewno, rattan, len i bawełna to materiały, które często pojawiają się w meblach i dodatkach, tworząc atmosferę bliskości z naturą.

Przestrzeń do relaksu – wygodne kąty w stylu boho 

Wnętrza urządzone w stylu boho to przestrzenie do relaksu i wyciszenia. Wiele projektantów wnętrz zdaje sobie sprawę z potrzeby stworzenia komfortowych kątów, w których mieszkańcy mogą się odprężyć po intensywnym dniu. Miękkie kanapy z gęstymi poduszkami, lekkie zasłony, które przepuszczają subtelne światło, oraz nisko zawieszone lampy tworzą atmosferę przytulności i intymności.

wnętrze salonu w stylu bohemicznym

Rękodzieło i historia – unikalne akcesoria w stylu boho 

Styl boho to nie tylko wystrój, ale również opowieść o ludziach i ich podróżach. Dlatego też rękodzieło odgrywa kluczową rolę w aranżacjach. Unikalne, ręcznie wykonane przedmioty, takie jak ręcznie tkane dywany, ceramiczne naczynia, a także vintage’owe znaleziska, przynoszą historię do wnętrza i nadają mu niepowtarzalny charakter, projektowanie wnętrz w stylu boho to również manifestacja indywidualności i swobody wyboru. Chcąc stworzyć wnętrze w tym stylu mamy możliwość dostosowania go do własnych upodobań i osobowości.

Magia stylu boho 

W krętym labiryncie współczesnego życia pragniemy odnaleźć ukojenie w harmonii przeszłości. W tym duchu rodzi się styl boho, otwierając drzwi do wnętrz pełnych swobody i ekspresji. W labiryncie Warszawy, doświadczeni projektanci FengshuiHome oferują przewodnictwo w aranżacji. Ich wiedza i pasja stworzą niepowtarzalny projekt, wprowadzając do naszego mieszkania duszę boho. Przy ich boku każde pomieszczenie staje się opowieścią o nas samych.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Co charakteryzuje styl boho w aranżacji wnętrz?

Styl boho w aranżacji wnętrz wyróżnia się swobodnym podejściem do łączenia różnorodnych elementów, takich jak wzory, tekstury i kolory, tworząc luźną i niekonwencjonalną kompozycję

Skąd wywodzi się nazwa "boho" i jakie wartości niesie ze sobą ten styl?

Nazwa „boho” wywodzi się od terminu „bohema” i nawiązuje do ducha wolności, kreatywności oraz harmonii z naturą. Styl ten promuje autentyczność i spontaniczność. 

Jakie elementy są charakterystyczne dla stylu boho w projektowaniu wnętrz?

Charakterystycznymi elementami stylu boho są mieszanie różnych faktur, kolorów i wzorów, obecność rękodzieła oraz detali artystycznych, a także uwzględnianie roślin jako akcentów dekoracyjnych.

Jakie znaczenie ma kolor w aranżacji wnętrz w stylu boho?

Paleta kolorów odgrywa kluczową rolę w stylu boho. Obfitość barw, takich jak odcienie ziemi, czerwienie, pomarańcze i błękity, tworzy harmonijną równowagę między naturą a ludzką twórczością.