aranżacja ponadczasowych wnętrz
03
sty

Kiedy stoimy przed wyzwaniem jakim jest aranżacja naszego mieszkania, podążamy za najnowszymi trendami. Niektóre z nich okazują się być krótkotrwałe i wystrój wnętrz bez modyfikacji, szybko staje się nieaktualny. Można wybrać jednak trendy, które są ponadczasowe.  

W ostatnich latach znacznie zmieniło się postrzeganie przez nas wyglądu domu czy mieszkania. Spowodowało to, że zapragnęliśmy „mieszkać ładniej” Zapanowała moda na ponadczasowe wnętrza. Zaczęły królować szarości, beże oraz biele. Stały się one synonimem uniwersalności. Odeszliśmy od dużej ilości kolorowych ścian czy niepasujących do siebie dodatków. Nie należy się jednak obawiać mody na wnętrza w stylu prowansalskim, rustykalnym czy skandynawskim. Na pewno znajdziemy ogrom rozwiązań oraz dodatków, które z łatwością dopasujemy do naszego gustu. Sposobem, aby nasze wnętrze szybko nie wyszło z mody jest umiar. Należy go zachować w fakturach, kolorach jak i dodatkach. Należy pamiętać też, że zakończenie remontu nie musi oznaczać, że nie możemy nic zmienić w danym wnętrzu. Dotyczy to głównie dekoracji, które z łatwością można zmienić. Jeśli chcemy mieć nowoczesne wnętrze, powinniśmy skupić się na mocnych akcentach. Do pomieszczenia w neutralnych barwach dodajmy wyraźne akcenty kolorystyczne. Jeśli marzymy o przytulnym pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem będzie jedna czy dwie kolorowe ściany. Powinny dopełnić je elementy w stonowanych barwach.  

Bazując na tym, co jednocześnie ponadczasowe i modne, stwórz plan działania. Poszukaj rozwiązań i praktycznych rad, które pozwolą Ci urządzić mieszkanie, które szybko nie wyjdzie z mody. Oto kilka inspiracji, jak zaaranżować takie wnętrza! 

Wnętrza z elegancją i umiarem 

biała kuchnia z ciemnymi meblami

Jednym z nieprzemijających nurtów w aranżacji wnętrz jest styl modernistyczny. Wyróżnia go szyk, prostota oraz minimalizm. Wysoka jakość materiałów sprawia, że takie wnętrza są estetyczne oraz pełne klasy. Możemy łączyć różne faktury i barwy. Należy jednak pamiętać, aby tworzyły one stonowaną kompozycję. Dobrze sprawdzą się elementy ze szkła, stali czy kamienia. Zdobienia powinny być widoczne głównie w detalach.  

Styl modernistyczny lubi duże, otwarte i jasne przestrzenie. Będzie dobrym wyborem we wnętrzach wielofunkcyjnych, w których przenikają się różne role. W celu zapewnienia przestrzeni maksymalnie przyjemnego charakteru, powinniśmy postawić na meble wielofunkcyjne i o obłych kształtach. Dobrym wyborem będzie rozkładany stół czy kanapa z funkcją spania. Dzięki temu łatwo dostosujemy wygląd pomieszczenia do swoich potrzeb, a aranżacja nie będzie monotonna.  

Kolor i nostalgia 

Ciekawym sposobem do zaprojektowania wyjątkowego wnętrza jest inspirowanie się minionymi nurtami w designie. Nie ulegają one już zmianom, wprowadzone do współczesnych wnętrz spowodują, że będą wyglądały nieszablonowo. Sięgnijmy po styl retro. Poprzez zestawienie ze sobą nowych przedmiotów z wiekowymi stwórzmy własną kompozycję.  

W takim pomieszczeniu powinien znaleźć się przynajmniej jeden stylizowany mebel – który przywoła atmosferę lat 60. czy 70. Świetnym rozwiązaniem jest również odnowienie starych mebli, które być może zostały nam w spadku, po rodzicach czy dziadkach.  

Często wystarczająca może okazać się wymiana tapicerki. Ściany i dodatki powinny być w żywych kolorach. Można też stosować geometryczne kształty. Dobrze odnajdą się również grafiki pop-artowe czy neony. Zabawa formą i technologii wykorzystywana w celu odświeżenia ulubionego stylu, pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza.  

Ekologia  

Potrzeba dbałości o przyrodę, sprawiła, że styl eko na stale zawitał w aranżacji wnętrz. Dzięki naturalnym materiałom takim jak kamień, len czy drewno, w połączeniu z jasnymi barwami wnętrze stanie się bardziej świeże oraz przytulne.  

Stawiając na styl ekologiczny, wyeksponujmy okna. Dzięki temu rozświetlimy przestrzeń. Zamiast sztucznych tworzyw, postawmy na te, które poddają się recyklingowi. Twórzmy dekoracje własnoręcznie dając nowe życie przedmiotom. Wykorzystajmy np. drewniane palety do stworzenia z nich siedziska. Takie działania sprawią, że będziemy nie tylko chronić środowisko, ale także sprawimy sobie wiele radości.  

Jeśli marzy Ci się ponadczasowe wnętrze i potrzebujesz pomocy dekoratora skontaktuj się z nami. Chętnie zaprojektujemy Twoje wnętrze tak, aby było modne przez długie lata!