Sztukateria ścienna
12
sty

Styl ten inspiruje się wyraźnie latami 70.XX wieku. Oprócz tego swoje inspiracje czerpie głównie z miejskich posiadłości bogatej klasy wyższej, której luksusowe wnętrza do dziś nas inspirują. Są to przede wszystkim luksusowe wykończenia, bogato zdobione meble i wszechobecne złoto. Spotkamy tu również efektowne formy, ekstrawaganckie wykończenia ścian czy mocne, odważne kolory. W tym stylu możemy również odnaleźć pierwiastek eleganckich salonów międzywojennej Europy. Nurt ten łączy w sobie mieszczańskie upodobanie do elegancji i przepychu oraz szaleństwo lat 70. minionego wieku. Są to pełne stylu rozwiązania aranżacyjne, dopieszczone pierwiastkiem nowoczesności.  

Główne cechy stylu neomieszczańskiego

Styl ten wyróżnia się bardzo charakterystycznymi elementami, dzięki którym wnętrza te są tak niepowtarzalne. Wyróżniamy tutaj między innymi takie cechy, jak: 

  • Mocne, żywe kolory. Nie ma tutaj miejsca na skromność. Postawmy na nasycone barwy, takie jak szmaragd, mahoniowy brąz, soczyste czerwienie czy nasycone żółcie. Nie bójmy się eksperymentować, w takim wnętrzu świetnie sprawdzą się zestawienia nawet mocno intensywnych kolorów  . Takie rozwiązania będą bardziej odpowiednie dla pomieszczeń otwartych, gdyż tak intensywne barwy mogą przytłoczyć. W mniejszych pomieszczeniach warto postawić na jaśniejsze tonacje, typu delikatna czerwień. Świetnym elementem, który wprowadzi burżuazyjny charakter do wnętrza, będzie dodanie odrobiny złota lub srebra. 
  • Welur jest tym materiałem, który dominuje w tego typu wnętrzach. Są to przede wszystkim obicia sofy czy kanapy lub nowoczesnych foteli. Również tutaj możemy eksperymentować z barwami, niech to będą barwy mocne i nasycone. 
  • Tapety w wielobarwne kwiaty, które dominują przestrzeń. Styl neomieszczański chętnie korzysta z tapet, które swoimi wielobarwnymi nadrukami wprowadzają unikalny charakter. 
  • Niekonwencjonalne kształty to coś, co styl neomieszczański chętnie zaczerpnął z lat 70tych. Są to wszelkiego rodzaju geometryczne formy, czy niekonwencjonalne kształty. 

Dodatki 

Welurowa sofa

Tym, co  jest charakterystyczne dla tych wnętrz, to bardzo dużo wszelkiego rodzaju dekoracji. Wysokiej jakości przedmioty sprawią, że nasze wnętrze nabierze dystyngowanego stylu. Warto postawić na wszelkiego rodzaju złoto bądź srebro, nie tylko w wykończeniach, ale także  jako osobne elementy, na przykład lampy czy ramy obrazów. Świetnymi dodatkami będą również dzieła sztuki lub rękodzieło artystyczne, które będzie idealnym dopełnieniem klasycznej strony tego nurtu. Świetną dekoracją będą również wszelkiego rodzaju sztukaterie ścienne bądź drewniane boazerie. Warto zdecydować się na rozmaite wykończenia w złocie na przykład ramy obrazów, wykończenia ścian czy elementów mebli. 

Neomieszczańskie ściany 

Tym, co pierwsze przykuwa naszą uwagę, gdy wejdziemy do takiego wnętrza, są przede wszystkim ściany. To nie tylko śmiałe mocne kolory w nieoczywistych zestawieniach, ale również wszelkiego rodzaju tapety czy stylizacje. Najbardziej charakterystyczne dla tego stylu są ciemne kolory, a więc warto zdecydować się na wyrazisty kolor ściany, na przykład ciemnozieloną, którą wzbogacimy o dodatek złota czy srebra. Jeżeli zaś zdecydujemy się na tapetę, postawmy na abstrakcję. Może to być geometryczny wzór, psychodeliczna kompozycja czy mozaika z kwiatów. Tym, co kocha ten styl są wszelkie sztukaterie, którymi wykończymy nasze ściany w taki sposób, aby ich misterne detale wprowadzały burżuazyjny styl. Możemy również podzielić ścianę na pół, co da nam większe pole do popisu, gdyż mamy dwie powierzchnie do zaaranżowania. Górną część możemy dokończyć tapetą z geometrycznym motywem, natomiast drugą połowę pomalować na stylowy, mocny kolor.  

Drewno na salonach 

Drewno wprowadza nutkę nostalgii do naszego wnętrza. To ono oddaje ducha epoki międzywojennej. Charakterystycznymi cechami są wszelkiego rodzaju owalne kształty mebli. Tym, co charakteryzuje dawną epokę, są mocne, masywne, klasyczne łóżka czy sofy. Styl neomieszczański to przede wszystkim wyzbycie się wszystkich kątów. Świetnym wyborem będą stoły o zaokrąglonych kształtach, również dobrym wyborem będą okrągłe stoliki kawowe. Idealnym dopełnieniem drewnianych elementów, będąrozmaite  wstawki wykonane z metali, najlepiej pozłacane lub posrebrzane.  

Styl neomieszczański kocha przepych, zatem nie ma tutaj miejsca na minimalizm. Panuje tutaj mnogość dodatków, intensywne i mocne kolory, czy retro sofy obite welurem. Styl ten łączy w sobie powiew świeżości z pierwiastkiem retro. Wnętrza te są bardzo wymagające, w związku z czym decydując się na ten typ aranżacji, warto zasięgnąć porady profesjonalnego dekoratora wnętrz. W FengshuiHome dbamy o to, aby każdy projekt spełniał nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu! Pracujemy na terenie Warszawy i okolic, a projekty online realizujemy w całej Polsce!