salon w stylu nowoczesnym
09
lis

Prostota ponad przepychem 

Styl nowoczesny jest idealny dla tych, którzy cenią sobie prostotę i minimalizm. W takim salonie dominują proste linie, stonowane kolory oraz meble o geometrycznych kształtach. Zamiast bogatych zdobień i przepychu idealnie sprawdza się tu funkcjonalności i praktyczności. Aranżacja w tym stylu oferuje wiele kreatywnych rozwiązań, pozwalając na stworzenie przyjemnej i nowoczesnej przestrzeni do relaksu i spotkań z bliskimi.  

nowoczesna kanapa

Kreatywne wykorzystanie wolnej przestrzeni 

Jeśli Twój salon jest niewielki, warto wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Szafa wnękowa na wymiar to dobry pomysł, który pozwoli maksymalnie zagospodarować wolne miejsce. Meble narożnikowe są również doskonałą opcją do mniejszych wnętrz, ponieważ sprytnie wykorzystują dostępne zakamarki. Możesz także zamontować dodatkową półkę lub niewielki wieszak w wolnym miejscu.  

Odkryj możliwości mebli modułowych 

W nowoczesnym salonie istnieje wiele różnych możliwości, które nie są ograniczone jedynie do małych pomieszczeń. Meble modułowe, zwane również systemowymi, oferują nieskończone ilości konfiguracji. Możesz dowolnie łączyć i komponować różne części. Ważnym modnym meblem do nowoczesnego salonu jest szafa z witryną ze szkła, która może być podświetlona i pozwala na wyeksponowanie pamiątek z podróży lub ulubionych książek. Jeśli chodzi o kominek w nowoczesnym stylu, warto postawić na prosty wkład kominowy bez zabudowy. 

Kanapa w salonie 

Bardzo ważną rolę w salonie odgrywa kanapa lub sofa, która może być umieszczona przy ścianie, na środku pokoju lub w rogu jako narożnik. Ustawienie kanapy na środku pokoju jest obecnie bardzo modnym pomysłem na aranżację. Za pomocą kanapy i dywanów w różnych kolorach można podzielić salon na strefy: wypoczynkową z kanapą i telewizorem, gabinetową z biurkiem do pracy oraz jadalną ze stołem do spożywania posiłków. 

salon z jadalnią

Kolorystka w stylu nowoczesnym 

Charakterystyczne dla stylu nowoczesnego są neutralne barwy. We wnętrzach urządzonych w tym nurcie będą więc dominować: 

  • biel, 
  • czerń, 
  • szarość, 
  • beże. 

Odcienie bardziej intensywne często pojawiają się jako dodatkowe akcenty do stonowanej całości. 

Rolety jako kluczowy element aranżacji salonu 

W nowoczesnym salonie dobrym wyborem są rolety zaciemniające. Są one szczególnie przydatne, jeśli w salonie znajduje się telewizor, zestaw kina domowego lub jeśli lubisz drzemki w ciągu dnia, ponieważ umożliwiają pełną kontrolę nad światłem. Jeśli chodzi o kolory, warto wybierać spośród szarości lub beżu. Sprawdzą się zarówno w jasnym, pastelowym odcieniu, jak i w ciemnym, niemal czarnym kolorze. Te stonowane barwy pasują doskonale do nowoczesnej estetyki i podkreślają minimalistyczny charakter wnętrza. 

Akcenty w stylu nowoczesnym 

Styl nowoczesny jest kontrastem dla innych nurtów, preferowany przez osoby ceniące prostotę i minimalizm. Dominujące kolory to biel, czerń, szarość i beże, czasem uzupełniane intensywnymi akcentami. W nowoczesnym salonie warto postawić na meble modułowe oraz kluczowe elementy takie jak kanapa, szafa wnękowa i kominek. Dla małych przestrzeni istnieją rozwiązania takie jak szafa na wymiar, meble narożnikowe i podział salonu na różne strefy. Istnieje również wiele kreatywnych pomysłów, które pozwalają wykorzystać potencjał nowoczesnego salonu niezależnie od jego wielkości, np. za pomocą mebli modułowych oraz szaf z witryną ze szkła.  

oryginalne lampy

Nowoczesny salon na miarę marzeń  

Zaaranżuj swój salon w stylu nowoczesnym z naszym doświadczonym zespołem projektantów i architektów wnętrz z FengshuiHome. Nasze usługi projektowania pozwalają stworzyć funkcjonalny i estetyczny salon, który spełni Twoje oczekiwania. Projektujemy wnętrza z dbałością o każdy szczegół, tworząc harmonijną aranżację, która odzwierciedli Twój unikalny styl. Odkryj potencjał nowoczesnego projektowania, czerpiąc inspirację z nowoczesności i komfortu. Nasza ekspertyza pomoże Ci stworzyć salon, który będzie sercem Twojego domu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Jakie są cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego? 

Cechy charakterystyczne stylu nowoczesnego to: minimalizm, oszczędność w aranżacji, unikanie przepychu i nadmiernych zdobień. Pomieszczenia urządzone w tym nurcie są funkcjonalne i uporządkowane.

Jakie są trendy dotyczące ustawienia kanapy w nowoczesnym salonie? 

Obecnie modnym pomysłem jest ustawienie kanapy na środku pokoju, jednak popularna opcja w polskich mieszkaniach to kanapa narożnikowa, idealna do wypoczynku lub oglądania telewizji z rodziną. 

Jakie są zalety mebli modułowych w nowoczesnym salonie?

Meble modułowe w nowoczesnym salonie oferują nieskończone możliwości konfiguracji, pozwalając na dowolne łączenie i komponowanie różnych części, co daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. 

Jak można kreatywnie wykorzystać wolną przestrzeń w salonie?

Kreatywne wykorzystanie wolnej przestrzeni w salonie można osiągnąć poprzez zastosowanie szafy wnękowej na wymiar, mebli narożnikowych, dodatkowych półek lub wieszaków.