wizualizacja nowoczesnej łazienki
09
lis

Uniwersalność stylu 

Popularność stylu nowoczesnego wynika głównie z jego uniwersalności, która pozwala na zastosowanie go w różnych pomieszczeniach, niezależnie od ich rozmiaru. Często osoby posiadające ograniczoną przestrzeń np. mieszkanie w bloku, muszą zrezygnować z pewnych rozwiązań, które nie wyglądałyby dobrze w małych pomieszczeniach. Nowoczesna łazienka natomiast doskonale sprawdzi się zarówno w dużych, jak i w mniejszych wnętrzach. Jeśli nie mamy dużo miejsca, możemy skorzystać z kilku trików aranżacyjnych, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń.  

wielkoformatowe płytki łazienkowe

Funkcjonalność i estetyka w nowoczesnej łazience 

W stylu nowoczesnym funkcjonalność jest kluczowa. Projektując łazienkę, ważne jest, aby była ona nie tylko estetyczna, ale także praktyczna i ułatwiała codzienne czynności. Styl nowoczesny kładzie więc nacisk na prostotę i praktyczność, eliminując nadmiar ozdobników.  

Nowoczesne płytki idealne do łazienek 

W nowoczesnych łazienkach dominują płytki wielkoformatowe, których rozmiar powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Należy pamiętać o tym, że duże płytki optycznie powiększą przestrzeń. Będą więc dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Wybierając nowoczesne płytki, warto postawić na gładkie powierzchnie, unikając zbyt wzorzystych czy ozdobnych motywów, które mogłyby przytłoczyć aranżację. 

Klasyczne kolory i nowoczesne wnętrza 

Coraz popularniejsze stają się płytki imitujące różne materiały, takie jak marmur, beton czy piaskowiec. Wzory na takich płytkach mogą naśladować naturalne tekstury. Klasyczne kolory, takie jak czarny, biel czy różne odcienie szarości, są często wybierane, aby osiągnąć pożądane wrażenie minimalistycznego designu. 

Meble łazienkowe w prostych formach i klasycznych kolorach 

Jeśli chodzi o wannę, zamiast okrągłych form, lepiej zdecydować się na prostokątne. To samo tyczy się umywalek. Wśród mebli łazienkowych, te o prostych formach i klasycznych kolorach są doskonałym wyborem. Szafki o wysokim połysku z systemem push-click, popularnym w meblach kuchennych, stanowią świetną opcję również w łazience.  

prostokątna umywalka

Prysznic bez brodzika dla optymalnego wykorzystania przestrzeni 

Warto rozważyć zastąpienie wanny prysznicem lub wybrać kabinę prysznicową bez brodzika, co jest coraz bardziej popularne. To rozwiązanie pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń łazienki. 
 
Jeśli mamy większe pomieszczenie, ważne jest, aby unikać zbyt wielu zbędnych dodatków, aby nie zaburzyć prostoty i porządku. Koncentrujmy się na zachowaniu minimalistycznego charakteru, który podkreśli przestronność łazienki. 

Odpowiednie oświetlenie łazienkowe 

Przy wyborze oświetlenia łazienkowego powinniśmy kierować się nie tylko aspektem estetycznym, ale także praktycznym. Popularne są kinkiety i lampy punktowe. Ciekawym rozwiązaniem w łazience będą również nowoczesne żyrandole. 

Dlaczego warto zdecydować się na łazienkę w stylu nowoczesnym? 

  • Popularność stylu nowoczesnego wynika z jego uniwersalności, która pozwala zastosować go w różnych pomieszczeniach, niezależnie od ich rozmiaru. 
  • Kluczowym aspektem łazienki w stylu nowoczesnym jest funkcjonalność, prostota i praktyczność. 
  • Ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów takich jak: kabina prysznicowa bez brodzika, prostokątne lub kwadratowe formy wanny i umywalki, meble o prostych formach i klasycznych kolorach. 
  • Zastąpienie wanny prysznicem lub wybór kabiny prysznicowej bez brodzika, to dobre rozwiązanie na optyczne powiększenie przestrzeni łazienki. 
     
prostokątna wanna

Odkryj funkcjonalne wnętrza 

Odkryj nowoczesne piękno w swojej łazience dzięki wsparciu naszego doświadczonego zespołu projektantów i architektów wnętrz z FengshuiHome. Nasze usługi projektowania gwarantują Ci funkcjonalną i estetyczną przestrzeń, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Projektujemy łazienki z dbałością o detale, tworząc harmonijną aranżację, w której nowoczesność spotyka komfort. Nasza ekspertyza pomoże Ci stworzyć łazienkę, która jest zarówno miejscem relaksu, jak i wyrażenia Twojego osobistego stylu. Przekształć swoją łazienkę z nami w oazę nowoczesnego luksusu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania 

Jakie meble łazienkowe pasują do nowoczesnej łazienki?

W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym sprawdzą się meble o prostych formach. Dobrym rozwiązaniem będą szafki z systemem push-click. Jeżeli chodzi o wanny i umywalki, warto rozważyć prostokątne lub kwadratowe formy, które idealnie pasują do nowoczesnych łazienek.

Jaka kolorystyka jest najczęściej wybierana do nowoczesnych wnętrz?

Często wybiera się klasyczne kolory, takie jak czarny, biel oraz różne odcienie szarości. Taka kolorystyka pozwala osiągnąć pożądane wrażenie minimalistycznego designu.

Jakie są typowe cechy płytek stosowanych w łazienkach w stylu nowoczesnym?

W łazienkach w stylu nowoczesnym dominują płytki wielkoformatowe o gładkich powierzchniach, często imitujące inne materiały, takie jak marmur, beton czy piaskowiec.

Jakie rodzaje oświetlenia są odpowiednie do łazienek w stylu nowoczesnym?

Do łazienek w stylu nowoczesnym pasują kinkiety, lampy punktowe oraz nowoczesne żyrandole.