błękitne dodatki w salonie
09
lis

Wnętrza inspirowane The Hamptons

Styl Hampton został zaczerpnięty z wystroju letnich domów zamożnych mieszkańców Nowego Jorku. Ci bogaci Amerykanie wyjątkowo polubili popularne kurorty o nazwie The Hamptons i chcieli odpoczywać na łonie natury, nie rezygnując jednocześnie z luksusu. Obecnie styl ten wybierają osoby, które doceniają szyk i elegancję w połączeniu z wakacyjną beztroską.

sypialnia w stylu hampton

Przestrzeń i komfort

Przestrzeń odgrywa tutaj kluczową rolę. Styl hampton sprawdzi się najlepiej w apartamentach, w przestronnych mieszkaniach w kamienicach oraz w wolno stojących domach. Ze względu na inspiracje wakacyjne, kładzie on duży nacisk na wygodę i swobodę. Jednocześnie nie rezygnuje z odrobiny elegancji i ekstrawagancji. Dlatego też we wnętrzach urządzonych w tym stylu można spotkać spatynowane drewniane meble, połączone z efektownymi żyrandolami. Jednak najważniejsze jest tu stosowanie wysokiej jakości mebli i materiałów, które są proste, ale stylowe.

Salon z charakterem

W salonie urządzonym w tym stylu, na honorowym miejscu znajduje się zazwyczaj miękka, wygodna kanapa, często w towarzystwie foteli. Dobrym wyborem jest kanapa z jasnym obiciem, które można ożywić przy użyciu dodatkowych miękkich tekstyliów. Ważnym elementem jest również stolik kawowy, najlepiej wykonany z postarzanego drewna.

Kolorystyka w stylu hampton

Kolorystyka stylu Hampton to znak rozpoznawczy tego eleganckiego trendu w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się ona subtelnością i przywodzi na myśl przyjemne, morskie brzegi.

KolorOpis
BieleBiały kolor jest kluczowym elementem stylu hampton. Nadaje on przestronność i lekkość wnętrzom, jednocześnie tworzy elegancką i relaksującą atmosferę.
BeżeBeże są często wykorzystywane jako tło dla mebli i dodatków w stylu hampton. Dodają ciepła i naturalności, harmonijnie komponują się z innymi elementami wystroju.
BłękityBarwy kojarzące się z plażą i oceanem są charakterystycznymi odcieniami dla stylu hampton. Delikatne błękity nadają wnętrzom świeżości i nadmorskiego uroku.
GranatGranatowy kolor jest dodatkową barwą w stylu hampton. Może być stosowany na poduszkach, zasłonach, dywanach lub w postaci drobnych dekoracji. Dodaje wnętrzu głębi i kontrastu.
TurkusTurkusowy odcień również jest popularnym akcentem w stylu Hampton. Może być obecny w formie ceramicznych waz, doniczek, obrazów czy poduszek, nadając wnętrzom świeżości i energii.

W stylu Hampton dominują stonowane barwy, które wydają się rozbielone, nadając wnętrzom subtelny i świeży wygląd. Powyższa tabela przedstawia pięć głównych kolorów charakterystycznych dla tego stylu, wraz z krótkimi opisami, jak wpływają one na atmosferę i estetykę wnętrz.

Ponadczasowa biel

Dodatkową elegancję nadmorskim wnętrzom w stylu hampton nadają białe frezowane meble, takie jak komody, sekretarzyki i drobne stoliczki, na których można umieścić wazon ze świeżymi kwiatami. Jeśli chcemy konsekwentnie trzymać się pierwotnej estetyki stylu hampton, warto włączyć do naszego wnętrza szwedzki zegar zwany Mora, który był wyjątkowo popularny wśród mieszkańców Hamptons. To element, który dodaje niepowtarzalnego uroku.

kuchnia w stylu hampton

Drewno w stylu hampton i jego unikalny efekt

Nadmorskie wille stylu hampton są nieodłącznie związane z obecnością drewna. Główną rolę odgrywają deski, które sprawiają wrażenie wypłukanych przez morze i rozjaśnionych przez słońce. Popularne są zarówno jasne, jak i ciemniejsze odcienie drewna, które nadają charakterystyczny efekt „spłowiałych desek”.

W stylu Hampton drewno nie tylko występuje w postaci mebli i podłóg, ale również jest obecne na ścianach i sufitach. Jeśli więc posiadamy mieszkanie lub dom z drewnianymi elementami konstrukcyjnymi, powinniśmy je eksponować, a nie zakrywać. Drewno staje się unikalną ozdobą, która nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Subtelne akcenty nadmorskie w stylu hampton

Aby przekształcić swoje mieszkanie w elegancką willę w stylu hampton, należy zadbać o drobne detale, które wspólnie tworzą efekt luksusu i przestronności. Jednym prostym sposobem jest sięgnięcie po sztukaterię, która nadaje wnętrzom pałacowy charakter.

Styl hampton często sięga również po dodatki marynistyczne, aby podkreślić swoje nadmorskie „korzenie”. Jednak robi to w sposób subtelny i gustowny, stawiając delikatne printy i wyszukane materiały ponad rybacką sieć czy figurki syrenek.

Ozdobne detale w stylu hampton

TekstyliaNaturalne materiały Ozdoby
Ozdobne poszewki w biało-niebieskie pasyLenMuszelki
Poszewki z motywami morskimiBawełnaKosze z wikliny, rattanu lub trawy morskiej
Marokańska koniczyna w klasycznym granaciePerkalŚwiece i latarenki
jadalnia i błękitne ściany

Nadmorska elegancja w Twoim mieszkaniu

Styl Hampton to oaza elegancji i spokoju. Nasz doświadczony projektant i architekt wnętrz specjalizujący się w aranżacji wnętrz pomoże Ci stworzyć wnętrze w tym luksusowym stylu. Dzięki kompleksowemu projektowaniu osiągniesz idealną równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Z nami tworzenie wymarzonego projektu wnętrza Hampton staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Skąd pochodzi styl hampton i jakie są jego korzenie? 

Styl hampton ma swoje korzenie w wystroju letnich domów zamożnych mieszkańców Nowego Jorku, którzy polubili popularne kurorty o nazwie The Hamptons. 

Jakie są cechy wyróżniają styl hampton?

Styl hampton kładzie nacisk na wygodę, swobodę, elegancję i ekstrawagancję. Stosuje wysokiej jakości meble i materiały, a także wykorzystuje inspiracje wakacyjne. 

Jaka kolorystyka dominuje w stylu hampton?

W tym stylu dominują stonowane barwy, takie jak biele, beże, błękity, granat i turkus, które nadają wnętrzom świeży i nadmorski wygląd. 

Jakie dodatki nadają elegancję stylowi hampton?

Do dodatków stylu hampton należą białe frezowane meble, sztukateria, listwy przypodłogowe, ościeżnice drzwiowe oraz subtelne printy i wyszukane materiały o motywach marynistycznych.