elegancka kuchnia
02
paź

Co musisz wiedzieć?

Stworzenie luksusowego wnętrza nie zawsze wiąże się z dużymi kosztami, często wystarczą chęci w połączeniu z dobrym smakiem. Luksus kojarzyć się może z elegancją, wytwornością i przestronnością. W artykule podejmujemy się charakterystyki takich wnętrz, podamy przykłady aranżacji oraz opiszemy możliwości ich wykończenia.

biało niebieski salon

Charakterystyka luksusowych wnętrz

Luksusowe wnętrza charakteryzuje duża przestrzeń, stylowe meble i eleganckie dodatki, a wszystko w stonowanej kolorystyce. Zachwycać mogą zarówno bogate tkaniny, z jakich wykonane są zasłony, obrusy, narzuty, jak i wyposażenie wysokiej jakości. W luksusowych domach i mieszkaniach nie może zabraknąć też pomieszczeń takich jak gabinet czy winiarnia. Nieodzownym elementem jest bowiem spójne i efektywne zaaranżowanie dużej przestrzeni. Istotna jest wyrazistość stylu, a podkreślą ją bogate dodatki takie jak:

  • duże żyrandole,
  • lampy stołowe,
  • rzeźby,
  • obrazy,
  • ceramika.
kryształowy żyrandol w salonie

Aranżacje w ekskluzywnym stylu

Tworząc ekskluzywne wnętrze, można postawić na klasykę, ponieważ idealnie sprawdzą się tu drewniane parkiety, stylizowane meble, zdobione tkaniny czy sztukateria. Wszystko to nada elegancji i klimatu, tworząc bogatą aranżację. Jeśli jednak chcemy spróbować czegoś nowocześniejszego, to sprawdzi się minimalizm, a zwłaszcza wykorzystanie szkła, skóry czy granitu, który będzie idealnie się prezentował, zwłaszcza na dużym metrażu. Dysponując mniejszą przestrzenią i ograniczonym budżetem, dobrym wyborem będzie styl glamour wyróżniający się odważniejszą kolorystyką oraz czerpiący inspirację z baroku. W trendzie swoje zastosowanie znajdą duże lustra z ozdobnymi ramami, kryształowe żyrandole, marmurowe ściany, blaty czy szklane meble.

Bogate wykończenie ścian, podłóg i sufitów

W wysokiej klasy wnętrzu dominują ściany w stonowanych barwach, a przede wszystkim w bieli, beżach, brązach z dodatkiem srebra czy złota. Kolory muszą być ponadczasowe, stanowić elegancką oprawę dla wytwornego wyposażenia. Nie dopuszcza się tutaj intensywnej kolorystyki, która może popsuć pełen przepychu efekt.  
Klasyczne sufity posiadają stylową sztukaterię, która nadaje pałacowy charakter, z kolei nowoczesne są podwieszane, z punktowym oświetleniem lub listwą LED. Interesującym rozwiązaniem będą kasetony z naturalnego drewna i skóry lub sufit ze szkła czy lustra. Podłogi wykonane będą z długich desek, dębowego parkietu lub innych gatunków drewna. Zastosowanie znajdzie też podłoga z granitu, porfiru lub bazaltu. Materiały wykończeniowe powinny być naturalne i charakteryzować się wysoką estetyką wykonania.

salon glamour

Koszty urządzenia ekskluzywnego wnętrza

Urządzając ekskluzywne wnętrze, musimy liczyć się z kosztami, jakie poniesiemy. W wielu przypadkach mogą nie być małe, będą jednak adekwatne do wykorzystanych materiałów. Taki wystrój wnętrz cechuje szeroki przedział cenowy, zwłaszcza gdy zależy nam na dodatkach w postaci antyków. W zależności, na co się zdecydujemy, koszty będą się różnić, a wytworną przestrzeń możemy zaaranżować względnie niskim kosztem. Ceny nie odbiegają zatem od tych rynkowych, a zależą od naszych możliwości finansowych.

Tworzymy eleganckie wnętrza

Odkryj esencję luksusu w swoim wnętrzu. Nasz doświadczony projektant wnętrz specjalizuje się w projektowaniu i aranżacji wnętrz w stylu luksusowym. Przestrzenie, które emanują elegancją, komfortem i wyrafinowaniem. Dzięki harmonii kolorów, materiałów i detali, tworzymy luksusowe mieszkania, które zachwycają. Skorzystaj z naszych usług, aby uczynić swoje wnętrza prawdziwie wyjątkowymi. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

FAQ – najpopularniejsze pytania

Co charakteryzuje luksusowy styl?

Styl ten charakteryzuje duża przestrzeń, stylowe meble i eleganckie dodatki, a wszystko w stonowanych barwach takich jak beż, biel czy brąz. Istotne jest wykorzystanie wyposażenia wysokiej jakości, bogatych tkanin i antyków. Aranżując przestrzeń, nie można też zapomnieć o dodatkowych pomieszczeniach, takich jak gabinet czy winiarnia. Bogatą aranżację cechuje spójne i efektywne zagospodarowanie dużej przestrzeni.

Jaką aranżację wybrać, chcąc uzyskać efekt luksusowej aranżacji?

Ekskluzywne wnętrza stworzymy zarówno w stylu klasycznym, minimalistycznym, jak i glamour. Niezależnie, jaką estetykę wybierzemy i jakiej wielkości są pomieszczenia, najważniejsze jest zagospodarowanie przestrzeni w luksusowy sposób. Bogaty wystrój wyróżnia kunsztowne umeblowanie, idealne dodatki oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Wnętrze musi posiadać wytworny i reprezentacyjny charakter.

Jak wykończyć wnętrze, aby uzyskać luksusowy efekt?

Sufity, podłogi i kolory ścian muszą wyglądać jak najbardziej wykwintnie. Pozwoli na to wykorzystanie ponadczasowych kolorów, wysokiej jakości materiałów i ekskluzywnych rozwiązań. Pożądanymi barwami będą beże, biele czy brązy. Podłoga powinna być wykonana z drewna lub betonu architektonicznego, a sufity, w zależności od stylu, nadawać bogactwa wnętrzu.

Jakie koszty poniesiemy, urządzając przestrzeń w luksusowym stylu?

Koszty urządzenia ekskluzywnej przestrzeni cechuje szeroki przedział cenowy. Wszystko zależy od stylu, jaki wybierzemy, zastosowanych materiałów oraz jak dużą przestrzeń chcemy zaaranżować. Ceny uzależnimy zatem od naszych potrzeb, sytuacji finansowej i innych czynników, wpływając tym samym na ostateczne koszty aranżacji.