Przykład wielofunkcyjnej szafki w kuchni
23
gru

Kuchnia jest miejscem w domu, gdzie spędzamy czas z bliskimi oraz przygotowujemy posiłki. Pomieszczenie to, nie tylko musi być estetyczne, urządzone zgodnie z nowoczesnymi trendami, ale również powinno być przyjazne dla domowników. Oto kilka cech jakie powinna posiadać taka kuchnia. 

Na pierwszym miejscu funkcjonalizm 

Nowoczesne kuchnie charakteryzują się prostotą samą w sobie – prosta, funkcjonalna i nie wymagająca wielu ozdób. Najlepiej prezentują się w niej elementy z wysokiej jakości materiałów. Projektanci wnętrz starają się wykorzystywać niewielkie zasoby, aby wykorzystać dostępną, wolną przestrzeń. Nawet jeśli posiadasz małą kuchnię możesz poprzez inteligentne rozwiązania podwoić miejsce na przechowywanie rzeczy. Pamiętaj o wszelkiego rodzaju organizerach czy koszach, które pomogą Ci w uporządkowaniu pomieszczenia. Wygoda i porządek zawsze zostają w trendach! 

Inteligentny podział kuchni 

Złota zasada projektantów wnętrz mówiąca o podziale, w tym przypadku również się sprawdzi. W ten sposób sprawiasz, że kuchnia staje się uporządkowana i bardziej funkcjonalna. Postaraj się w wyraźny sposób oddzielić części do przechowywania, gotowania, mycia i przygotowania produktów. Nie muszą być one wcale duże, ale powinny zgromadzić w jednym miejscu przedmioty i sprzęt potrzebny do wykonania określonych czynności.  

Ekologia na pierwszym miejscu  

Większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że nowoczesna i funkcjonalna kuchnia to przede wszystkim ekologiczne rozwiązania. Segregacja odpadów, recycling to podstawa w dzisiejszym świecie. W celu zadbania o środowisko można zacząć od zakupu kilku koszy w celach segregacji śmieci. Możesz również starać się oszczędzać wodę poprzez zakręcanie jej podczas mycia naczyń czy pamiętać o gaszeniu światła, gdy wychodzisz z pomieszczenia.  

Lampki LED nad blatem kuchennym

Praktyczne oświetlenie 

Funkcjonalna kuchnia to nie tylko meble czy ekologiczne podejście. Równie ważnym elementem jest oświetlenie, które nadaje wnętrzu nowego oblicza. Aby była atrakcyjna, warto ją wzbogacić o oryginalne detale takie jak materiały wykończeniowe. Idealnym rozwiązaniem będą lampki LED na ścianie nad blatem kuchennym. Nadadzą one odpowiedniego klimatu oraz będą emanować elegancją. Projektanci wnętrz proponują wiele sposobów wykończenia tego miejsca: metal, naturalne drewno, płytki czy nawet szkło. Warto udać się do nich po poradę, która na pewno będzie przydatna! 

Nowatorski sprzęt 

Bardzo ważną kwestią w nowoczesnej kuchni jest również sprzęt, który nie tylko ułatwia gotowanie, ale wygląda estetycznie. Thermomix, mikrofalówka, inteligentny piekarnik, który potrafi sam ustawić temperaturę, a nawet się wyczyścić – to przykłady sprzętów, które zdecydowanie ułatwią codzienne przygotowanie posiłków. Sprzęt taki jak zmywarka, piekarnik czy lodówka warto umieścić w zabudowie by kuchnia nie traciła na uroku.  

Odpowiedni kolor mebli 

Kolor mebli jest również bardzo istotny. Wraz z rozwojem materiałów, które wykorzystuje się do produkcji mebli oraz innowacyjnych środków do ich czyszczenia sprawiają, że bez obaw można wybrać białe wyposażenie pomieszczenia. Nadają one delikatnego oraz świeżego wyglądu. Skusić można się również na kolor szary lub na odcienie drewna. Od jasnego górskiego dębu po ciemną akację. Odważniejsze osoby mogą również wybrać kolory takie jak:  

  • niebieski, 
  • zielony, 
  • czerwony.  

Dodatki dodające smaku  

Rozpowszechnionym trendem wśród osób, które chcą posiadać zarówno nowoczesną jak i estetyczną kuchnie jest stosowanie mebli, dodatków i dekoracji z połyskiem. Tego typu elementy doskonale odbijają światło powodując, że kuchnia staje się jaśniejsza i nabiera nowego usposobienia. Nowoczesna zabudowa kuchenna z eleganckimi, połyskującymi elementami doskonale sprawdzi się w małych kuchniach. Jeśli chcesz by Twoja kuchnia wyglądała zarówno nowocześnie jak i luksusowo warto również dodać złote dodatki, które kojarzone są z dobrobytem.  

Nowoczesne rozwiązania  

Kuchnia, która ma być funkcjonalna powinna zawierać gniazdka, ale przede wszystkim puszki typu pop-up. Ukrycie ich w blacie zaoszczędzi miejsca, a dodatkowo sprawdzi się jako estetyczny element, który nie będzie przyciągał uwagi. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest schowanie ładowarek w blacie. Jest to opcja, która zdecydowanie zaoszczędzi ci czasu. 

Kuchnia jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w naszym wnętrzu. Przedstawione przez nas wskazówki są tylko niewielkim wyrazem pomocy – po więcej profesjonalnych porad wnętrzarskich zapraszamy do kontaktu z firmą projektującą wnętrza FenghsuiHome.